Cykl ITF: Magdalena Fręch sprawiła sensację. Katarzyna Piter w końcu zwycięska

Magdalena Fręch sensacyjnie awansowała do II rundy turnieju ITF na kortach trawiastych w brytyjskim Surbiton. We włoskiej Padwie z pierwszego zwycięstwa od lutego w głównej drabince cieszyła się Katarzyna Piter.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Przeciwniczką Magdaleny Fręch w głównej drabince brytyjskiej imprezy była we wtorek oznaczona "czwórką" An-Sophie Mestach. Notowana na 165. miejscu w rankingu WTA Belgijka znakomicie rozpoczęła mecz, ale w drugim secie łodzianka odpowiedziała i wyrównała stan rywalizacji.

Po dwóch partiach gra została przerwana z powodu opadów deszczu. Kiedy panie wróciły na kort, przewagę osiągnęła Belgijka, która prowadziła już 5:3. Fręch rzuciła się jednak do ostatniego ataku i zapisała na swoje konto cztery kolejne gemy. Po 141 minutach zwyciężyła 1:6, 6:4, 7:5, dzięki czemu powalczy w czwartek o ćwierćfinał z Australijką Alison Bai.

Na włoskiej mączce z pierwszego zwycięstwa w głównej drabince zawodów ITF od lutego cieszyła się Katarzyna Piter. 25-letnia poznanianka spotkała się we wtorek z Francuzką Fioną Ferro i odrobiła stratę seta, by triumfować 3:6, 6:3, 6:3. Polka o miejsce w ćwierćfinale turnieju w Padwie powalczy dopiero w czwartek. Jej rywalką będzie albo grająca z dziką kartą Włoszka Angelica Moratelli, albo oznaczona "dwójką" Austriaczka Barbara Haas.

Nasza reprezentantka wystąpi w środę w grze deblowej, w której wspólnie z Włoszką Alice Matteucci jako jedyne otrzymały na początek wolny los i rozpoczną zmagania dopiero od ćwierćfinału. Na ich drodze do półfinału staną tenisistki gospodarzy, Claudia Giovine i Angelica Moratelli.