Cykl ITF: Magdalena Fręch sprawiła sensację. Katarzyna Piter w końcu zwycięska

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
/ Na zdjęciu: Magdalena Fręch
zdjęcie autora artykułu

Magdalena Fręch sensacyjnie awansowała do II rundy turnieju ITF na kortach trawiastych w brytyjskim Surbiton. We włoskiej Padwie z pierwszego zwycięstwa od lutego w głównej drabince cieszyła się Katarzyna Piter.

Przeciwniczką Magdaleny Fręch w głównej drabince brytyjskiej imprezy była we wtorek oznaczona "czwórką" An-Sophie Mestach. Notowana na 165. miejscu w rankingu WTA Belgijka znakomicie rozpoczęła mecz, ale w drugim secie łodzianka odpowiedziała i wyrównała stan rywalizacji.

Po dwóch partiach gra została przerwana z powodu opadów deszczu. Kiedy panie wróciły na kort, przewagę osiągnęła Belgijka, która prowadziła już 5:3. Fręch rzuciła się jednak do ostatniego ataku i zapisała na swoje konto cztery kolejne gemy. Po 141 minutach zwyciężyła 1:6, 6:4, 7:5, dzięki czemu powalczy w czwartek o ćwierćfinał z Australijką Alison Bai.

Na włoskiej mączce z pierwszego zwycięstwa w głównej drabince zawodów ITF od lutego cieszyła się Katarzyna Piter. 25-letnia poznanianka spotkała się we wtorek z Francuzką Fioną Ferro i odrobiła stratę seta, by triumfować 3:6, 6:3, 6:3. Polka o miejsce w ćwierćfinale turnieju w Padwie powalczy dopiero w czwartek. Jej rywalką będzie albo grająca z dziką kartą Włoszka Angelica Moratelli, albo oznaczona "dwójką" Austriaczka Barbara Haas.

ZOBACZ WIDEO Soft tenis, czyli Polak też potrafi (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Nasza reprezentantka wystąpi w środę w grze deblowej, w której wspólnie z Włoszką Alice Matteucci jako jedyne otrzymały na początek wolny los i rozpoczną zmagania dopiero od ćwierćfinału. Na ich drodze do półfinału staną tenisistki gospodarzy, Claudia Giovine i Angelica Moratelli.

wtorek, 7 czerwca wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Surbiton (Wielka Brytania), 50 tys. dolarów, kort trawiasty

II runda gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, Q) - Alison Bai (Australia) *czwartek

I runda gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, Q) - An-Sophie Mestach (Belgia, 4) 1:6, 6:4, 7:5

Padwa (Włochy), 25 tys. dolarów, kort ziemny

II runda gry pojedynczej:

Katarzyna Piter (Polska) - Angelica Moratelli (Włochy, WC) lub Barbara Haas (Austria, 2) *czwartek

I runda gry pojedynczej:

Katarzyna Piter (Polska) - Fiona Ferro (Francja) 3:6, 6:3, 6:3

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska, 1) / Alice Matteucci (Włochy, 1) - Claudia Giovine (Włochy) / Angelica Moratelli (Włochy) *środa

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska, 1) / Alice Matteucci (Włochy, 1) wolny los

Źródło artykułu: