Cykl ITF: Katarzyna Piter w półfinale gry deblowej

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Katarzyna Piter i Alice Matteucci pokonały Claudię Giovine i Angelikę Moratelli 6:4, 6:3, dzięki czemu awansowały do półfinału turnieju ITF na kortach ziemnych w Padwie.

Opady deszczu sparaliżowały plany organizatorów, dlatego polsko-włoska para musiała walczyć o awans pod dachem. Prognozy na czwartek także nie są zbyt optymistyczne, dlatego niewykluczone, że gry znów zostaną przeniesione do hali.

Katarzyna Piter czeka jeszcze na rywalkę w II rundzie singla, ponieważ pojedynek Barbary Haas z Angeliką Moratelli został przerwany przy stanie 4:1 dla oznaczonej "dwójką" Austriaczki. Od warunków pogodowych zależy, ile meczów w turnieju singla i debla zostanie rozegranych w czwartek.

W środę trochę padało również w brytyjskim Surbiton, ale nie przeszkodziło to w planach Magdalenie Fręch. Łodzianka mogła spokojnie przygotowywać się do pojedynku z Australijką Alison Bai, ponieważ obie zawodniczki awans do II rundy uzyskały już we wtorek.

ZOBACZ WIDEO Panasewicz kwituje powołanie Cionka. "Nie interesuje mnie, że urodził się w Brazylii"

środa, 8 czerwca wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Surbiton (Wielka Brytania), 50 tys. dolarów, kort trawiasty

II runda gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, Q) - Alison Bai (Australia) *czwartek

Padwa (Włochy), 25 tys. dolarów, kort ziemny

II runda gry pojedynczej:

Katarzyna Piter (Polska) - Angelica Moratelli (Włochy, WC) lub Barbara Haas (Austria, 2) *czwartek/piątek

półfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska, 1) / Alice Matteucci (Włochy, 1) - Ysaline Bonaventure (Belgia, 3) / Ana Vrljić (Chorwacja, 3) *czwartek/piątek

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska, 1) / Alice Matteucci (Włochy, 1) - Claudia Giovine (Włochy) / Angelica Moratelli (Włochy) 6:4, 6:3

Źródło artykułu: