ATP Halle: cztery obronione meczbole - Łukasz Kubot zapobiegł powtórce z Indian Wells

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Cztery piłki meczowe obronili we wtorek Łukasz Kubot i Alexander Peya, zanim pokonali Philippa Kohlschreibera i Dominika Thiema 4:6, 7:6(12), 10-7 w I rundzie turnieju ATP World Tour 500 na kortach trawiastych w Halle.

Niemiecko-austriacka para dała się już w tym roku we znaki naszemu reprezentantowi. Philipp Kohlschreiber i Dominic Thiem pokonali bowiem Łukasza Kubota w II rundzie zawodów w Indian Wells, gdzie jego partnerem był Marcin Matkowski.

Niewiele brakowało, a lubinianin przegrałby również w Halle. W pierwszym secie Kohlschreiber i Thiem, którzy jeszcze w poniedziałek walczyli ze sobą o singlowy tytuł w Stuttgarcie, zdobyli decydujące przełamanie w dziewiątym gemie. W drugiej odsłonie Kubot i Alexander Peya nie wykorzystali setbola i musieli szukać zwycięstwa w tie breaku.

W tej części meczu rozegrano aż 26 punktów. Niemiec i Austriak mieli cztery okazje do skończenia pojedynku, w tym dwie przy własnym serwisie, lecz nie wykonali zadania. Za piątym razem seta zwieńczyli za to rozstawieni z "dwójką" debliści.

{"id":"","title":""}

O awansie do ćwierćfinału Gerry Weber Open zdecydował więc mistrzowski tie break. Bliżej zwycięstwa byli Kohlschreiber i Thiem, którzy prowadzili już 6-3, ale sześć kolejnych piłek zapisali na swoje konto rywale. Kubot i Peya wykorzystali drugiego meczbola i po 96 minutach triumfowali 4:6, 7:6(12), 10-7.

Kubot i Peya po półfinale Rolanda Garrosa i szybkiej porażce w Stuttgarcie wygrali pierwszy wspólny mecz na trawie. Ich przeciwnikami w pojedynku o półfinał gry podwójnej niemieckich zawodów będą w czwartek Brian Baker i Denis Istomin. Amerykanin i reprezentant Uzbekistanu dostali się do turnieju debla z kwalifikacji, zaś w I rundzie zwyciężyli włosko-portugalski duet Andreas Seppi i Joao Sousa 7:6(8), 6:4.

Gerry Weber Open, Halle (Niemcy) ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 1,7 mln euro wtorek, 14 czerwca

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Alexander Peya (Austria, 2) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) / Dominic Thiem (Austria) 4:6, 7:6(12), 10-7

Czy Łukasz Kubot i Alexander Peya awansują do półfinału turnieju w Halle?