Challenger Ilkley: Michał Przysiężny bez straty seta w turnieju głównym

Michał Przysiężny bez straty seta awansował do głównej drabinki turnieju ATP Challenger Tour na kortach trawiastych w brytyjskim Ilkley. We wtorek polski tenisista zwyciężył Joe'a Salisbury'ego 7:6(2), 6:4.

Rafał Smoliński
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Michał Przysiężny

Pojedynek głogowianina z reprezentantem gospodarzy został przerwany w poniedziałek z powodu opadów deszczu zaraz po zakończeniu pierwszego seta. We wtorek obaj panowie wyszli na kort po godz. 11:00 naszego czasu i Michał Przysiężny błyskawicznie uzyskał przełamanie, jedyne w całym spotkaniu.

Nasz reprezentant pokonał po 79 minutach Joe'a Salisbury'ego 7:6(2), 6:4. W trzystopniowych eliminacjach do turnieju Aegon Ilkley Trophy nie stracił zatem seta i wywalczył trzy punkty do rankingu ATP.

Pierwszy mecz w turnieju głównym Przysiężny rozegra w środę. Przeciwnikiem Polaka został grający z dziką kartą Brytyjczyk Lloyd Glasspool.

Aegon Ilkley Trophy, Ilkley (Wielka Brytania)