Challenger Poprad-Tatry: Tomasz Bednarek w półfinale, Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz odpadli

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W środowych ćwierćfinałach turnieju gry podwójnej challengera w Popradzie-Tatrach wystąpiło trzech reprezentantów Polski. Tomasz Bednarek i Białorusin Siergiej Betow awansowali do 1/2 finału, odpadli natomiast Mateusz Kowalczyk i Adam Machrowicz.

Tomaszowi Bednarkowi, który w zeszłym tygodniu zdobył deblowy tytuł w Pradze wraz z Nikolą Mekticiem, w Popradzie-Tatrach partneruje Siergiej Betow. Polsko-białoruska para została rozstawiona z numerem trzecim i jest już w półfinale. W środowym spotkaniu 1/4 finału pokonała 7:6(4), 7:6(4) Isaka Arvidssona i Jana Mertla.

W półfinale Bednarek i Betow zmierzą się z Arielem Beharem i Andriejem Gołubiewem. Oznaczony "czwórką" duet urugwajsko-kazachski w środę wygrał 6:3, 7:6(5) z Belgami Kimmerem Coppejansem i Jorisem de Loore.

Bednarek awansował do 1/2 finału, nie powiodło się to natomiast Mateuszowi Kowalczykowi i Adamowi Majchrowiczowi. Rozstawieni z numerem trzecim Polacy w środę przegrali 3:6, 3:6 z Lukasem Dlouhym i Andrejem Martinem.

Czech i Słowak o finał zagrają z deblem Mohamed Safwat / Ilija Vucić.

Poprad-Tatry Challenger Tour 2016, Poprad-Tatry (Słowacja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro środa, 15 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej: Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Siergiej Betow (Białoruś, 2) - Isak Arvidsson (Szwecja) / Jan Mertl (Czechy) 7:6(4), 7:6(4)

Lukas Dlouhy (Czechy) / Andrej Martin (Słowacja) - Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) / Adam Majchrowicz (Polska, 3) 6:3, 6:3

ZOBACZ WIDEO Soft tenis, czyli Polak też potrafi (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: