Challenger Poprad-Tatry: Tomasz Bednarek nie awansował do drugiego finału z rzędu

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
/ Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek nie awansował do finału debla challengera w Popradzie-Tatrach. W czwartkowym półfinale Polak i partnerujący mu Siergiej Betow w trzech setach przegrali z Arielem Beharem i Andriejem Gołubiewem.

Tomasz Bednarek mógł awansować do drugiego finału w ciągu siedmiu dni. W zeszłym tygodniu wraz z Nikolą Mekticiem Polak wygrał challengera w Pradze. Zmagania w Popradzie-Tatrach, gdzie partnerował mu Siergiej Betow, zakończył jednak na półfinale.

W czwartkowym spotkaniu 1/2 finału rozstawiona z numerem drugim polsko-białoruska para przegrała 3:6, 6:1, 3-10 z oznaczonymi "czwórką" Urugwajczykiem Arielem Beharem i Andriejem Gołubiewem z Kazachstanu.

Bednarek i Betow w ciągu 68 minut gry czwartkowego pojedynku nie posłali asa, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, jeden raz zostali przełamani oraz wykorzystali dwa z pięciu break pointów.

W deblowym finale challengera w Popradzie-Tatrach Behar i Gołubiew zmierzą się z Mohamedem Safwatem i Iliją Vuciciem bądź z parą Lukas Dlouhy / Andrej Martin, która w 1/4 finału wyeliminowała Mateusza Kowalczyka i Adama Majchrowicza.

Poprad-Tatry Challenger Tour 2016, Poprad-Tatry (Słowacja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro czwartek, 16 czerwca

półfinał gry podwójnej:

Ariel Behar (Urugwaj, 4) / Andriej Gołubiew (Kazachstan, 4) - Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Siergiej Betow (Białoruś, 2) 6:3, 1:6, 10-3

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Bartosz Kapustka: Było trochę szumu, ale to dopiero pierwszy mecz...

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: