WTA Majorka: ekspresowy awans Any Ivanović, porażka Laury Siegemund

Serbka Ana Ivanović rozbiła 6:1, 6:0 Hiszpankę Sarę Sorribes i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych na Majorce.

PAP/EPA / ALI HAIDER

Ana Ivanović (WTA 24) w lutym osiągnęła półfinał w Sankt Petersburgu i ćwierćfinał w Dubaju, ale w kolejnych miesiącach grała słabo. Na Majorce najpierw odprawiła Pauline Parmentier, a w II rundzie oddała jednego gema Sarze Sorribes (WTA 153). Była liderka rankingu potrzebowała 51 minut, by rozprawić się z Hiszpanką. Serbka zdobyła 17 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Laura Siegemund (WTA 41) nie wykorzystała prowadzenia 5:3 w III secie i przegrała 6:7(5), 6:3, 5:7 z Veroniką Cepede Royg (WTA 135). W trwającym dwie godziny i 42 minuty meczu obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Niemka zdobyła o pięć punktów więcej (109-104), ale nie miało to przełożenia na końcowy wynik. Paragwajka osiągnęła pierwszy w karierze singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2015 roku w kwalifikacjach do Rolanda Garrosa również górą była Cepede Royg.

Kolejną rywalką Paragwajki będzie Kirsten Flipkens (WTA 61), która pokonała 6:3, 6:4 Monikę Puig (WTA 43). W ciągu 72 minut Belgijka zdobyła 32 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Awansowała do czwartego w sezonie singlowego ćwierćfinału (po Auckland, Monterrey i Katowicach). Na kortach trawiastych Flipkens w 2013 roku osiągnęła finał w Den Bosch i półfinał Wimbledonu.

Caroline Garcia (WTA 39) wygrała 6:4, 7:6(8) z Anną-Leną Friedsam (WTA 51). W II partii Francuzka wróciła z 0:2 oraz obroniła dwie piłki setowe. W trwającym 92 minuty spotkaniu wykorzystała dwa z trzech break pointów. 22-latka z Lyonu osiągnęła czwarty w tym roku singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu (po Dubaju, Monterrey i Strasburgu). Kolejną rywalką Garcii będzie Ivanović, z którą wygrała trzy z czterech dotychczasowych meczów.

Mallorca Open, Majorka (Hiszpania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 16 czerwca

II runda gry pojedynczej
:

Ana Ivanović (Serbia, 3) - Sara Sorribes (Hiszpania, WC) 6:1, 6:0
Caroline Garcia (Francja, 6) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:4, 7:6(8)
Veronica Cepede Royg (Paragwaj, Q) - Laura Siegemund (Niemcy, 7) 7:6(5), 3:6, 7:5
Kirsten Flipkens (Belgia) - Monica Puig (Paragwaj) 6:3, 6:4

Kto awansuje do półfinału turnieju na Majorce?