Challenger Mediolan: Tomasz Bednarek i Siergiej Betow w ćwierćfinale

Tomasz Bednarek i Siergiej Betow awansowali do ćwierćfinału debla challengera w Mediolanie. We wtorek polsko-białoruska para w dwóch setach pokonała Belgów Arthura de Greefa i Yannicka Reutera.

Marcin Motyka
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Tomasz Bednarek kontynuuje wspólne występy z Siergiejem Betowem. W ubiegłym tygodniu Polak i Białorusin dotarli do półfinału challengera w Popradzie-Tatrach. Z kolei obecnie rywalizują w turnieju tej samej rangi w Mediolanie.

Zmagania w stolicy Lombardii Bednarek i Betow rozpoczęli od pewnego zwycięstwa. W meczu I rundy polsko-białoruski debel wygrał 7:5, 6:0 z belgijską parą Arthur de Greef / Yannik Reuter.

W ciągu 58 minut gry Bednarek i Betow posłali dwa asy, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali pięć z 11 break pointów i łącznie zdobyli 62 punkty, o 27 więcej od rywali.

Przeciwnikami Bednarka i Betowa w środowym ćwierćfinale będą Alejandro Gonzalez i Blaz Rola. Kolumbijsko-słoweński duet w I rundzie pokonał Jose Hernandeza i Juana Ignacio Londero.

Aspria Tennis Cup, Mediolan (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
wtorek, 21 czerwca

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Siergiej Betow (Białoruś, 2) - Arthur de Greef (Belgia) / Yannick Reuter (Belgia) 7:5, 6:0

Czy Tomasz Bednarek i Siergiej Betow awansują do półfinału?