Wimbledon: Marcin Matkowski i Leander Paes rozbici w II rundzie

Marcin Matkowski i Leander Paes na II rundzie rundzie zakończyli swoje deblowe zmagania w Wimbledonie 2016. W niedzielę polsko-hinduski duet w dwóch setach przegrał z Henrim Kontinenem i Johnem Peersem.

Marcin Motyka

Marcin Matkowski był jednym z tych, którzy musieli przystąpić do rywalizacji w pierwszą niedzielę Wimbledonu, która tradycyjnie jest wolna, ale w tym roku z powodu opóźnień z poprzednich dni w "Middle Sunday" zawodnicy musieli wyjść na korty.

Występu w niedzielę Matkowski nie będzie jednak miało wspominał. Warszawianin i partnerujący mu Leander Paes z Indii w II rundzie turnieju gry podwójnej zmierzyli się z rozstawioną z numerem dziesiątym parą Henri Kontinen / John Peers i ponieśli gładką porażkę 3:6, 2:6.

W ciągu 63 minut gry Matkowski i Paes posłali trzy asy, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, trzykrotnie zostali przełamani, nie wykorzystali żadnego z trzech break pointów oraz łącznie zdobyli 46 punktów, o 17 mniej od rywali.

Przeciwnikami Kontinena i Peersa w 1/8 finału będą oznaczeni numerem szóstym Rohan Bopanna i Florin Mergea. Porażka Matkowskiego natomiast sprawia, że do III rundy zawodów debla mężczyzn nie dotarł ani jeden reprezentant Polski.

The Championships, Wimbledon (Londyn)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu mężczyzn 1,587 mln funtów
niedziela, 3 lipca

II runda gry podwójnej:

Henri Kontinen (Finlandia, 10) / John Peers (Australia, 10) - Marcin Matkowski (Polska) / Leander Paes (Indie) 6:3, 6:2