Cykl ITF: Urszula Radwańska zamiast amerykańskiej nastolatki pokonała australijską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Foto Olimpik
Newspix / Foto Olimpik
zdjęcie autora artykułu

Urszula Radwańska udanie rozpoczęła występ w dużym turnieju ITF na kortach twardych w amerykańskim Stockton. W meczu I rundy Polka pokonała Australijkę Priscillę Hon 7:6(4), 7:5.

Pierwotnie środową przeciwniczką oznaczonej czwartym numerem krakowianki miała być 16-letnia Kayla Day, lecz zdolna Amerykanka była zbyt zmęczona po występie w juniorskim Wimbledonie, w którym osiągnęła w singlu półfinał. Miejsce reprezentantki USA, aktualnie piątej juniorki świata, zajęła więc "szczęśliwa przegrana" z eliminacji, 18-letnia Priscilla Hon.

W partii otwarcia Australijka dwukrotnie prowadziła z przewagą przełamania, lecz za każdym razem błyskawicznie traciła serwis. Tie break padł już łupem Urszuli Radwańskiej, która oddała rywalce cztery punkty. W drugiej odsłonie 25-letnia Polka powróciła ze stanu 0:3. W 11. gemie uzyskała kluczowe przełamanie i po dwóch godzinach triumfowała 7:6(4), 7:5. W czwartek krakowianka spotka się z inną Australijką, Storm Sanders.

Startująca w egipskim Szarm el-Szejk Oliwia Szymczuch zakończyła zmagania już po pierwszym spotkaniu. Grająca z dziką kartą Polka prowadziła w partii otwarcia już 5:2, ale ostatecznie ze zwycięstwa 7:5, 6:2 w całym pojedynku cieszyła się Amerykanka Shelby Talcott.

W egipskim kurorcie do II rundy awansował za to Adrian Andrzejczuk, który rozgromił rosyjskiego kwalifikanta Nikitę Gudożnikowa 6:4, 6:0. Polak dołączył tym samym do Kamila Gajewskiego i w czwartek spotka się z zawodnikiem gospodarzy, rozstawionym z "ósemką" Issamem Haithamem Taweelem.

W belgijskim Westende odpadł w ćwierćfinale debla Mateusz Terczyński. Nasz reprezentant i Holender Mark Dijkhuizen ulegli 3:6, 6:3, 6-10 oznaczonym trzecim numerem amerykańskim bliźniakom Hunterowi i Yatesowi Johnsonom.

środa, 13 lipca wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Ołomuniec (Czechy), 50 tys. dolarów, kort ziemny

ćwierćfinał gry podwójnej:

Magdalena Fręch (Polska) / Pernilla Mendesova (Czechy) - Nikola Breckova (Czechy, WC) / Anna Siskova (Czechy, WC) *czwartek

Stockton (USA), 50 tys. dolarów, kort twardy

II runda gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska, 4) - Storm Sanders (Australia) *czwartek

I runda gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska, 4) - Priscilla Hon (Australia, LL) 7:6(4), 7:5

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Shelby Talcott (USA) - Oliwia Szymczuch (Polska, WC) 7:5, 6:2

MĘŻCZYŹNI

Westende (Belgia), 10 tys. dolarów, kort twardy

ćwierćfinał gry podwójnej:

Hunter Johnson (USA, 3) / Yates Johnson (USA, 3) - Mateusz Terczyński (Polska) / Mark Dijkhuizen (Holandia) 6:3, 3:6, 10-6

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy

II runda gry pojedynczej:

Kamil Gajewski (Polska) - Manuel Mazzella (Włochy, 4) *czwartek Adrian Andrzejczuk (Polska) - Issam Haitham Taweel (Egipt, 8) *czwartek

I runda gry pojedynczej:

Adrian Andrzejczuk (Polska) - Nikita Gudożnikow (Rosja, Q) 6:4, 6:0

ćwierćfinał gry podwójnej:

Adrian Andrzejczuk (Polska, WC) / Mateusz Smolicki (Polska, WC) - Jarmere Jenkins (USA) / Anderson Reed (USA) *czwartek

ZOBACZ WIDEO Bartosz Kapustka o transferze: telefonów jest sporo (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: