WTA Bukareszt: Simona Halep w ćwierćfinale, krecz Franceski Schiavone

Rumunka Simona Halep pokonała 6:4, 6:3 Bułgarkę Isabellę Szinikową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie. Francesca Schiavone skreczowała w meczu z Sarą Errani.

Po osiągnięciu ćwierćfinału Wimbledonu, Simona Halep (WTA 5) wróciła na korty ziemne. W Bukareszcie, gdzie dwa lata temu wywalczyła tytuł, na początek straciła seta z Barborą Krejcikovą, a w II rundzie wygrała 6:4, 6:3 z kwalifikantką Isabellą Szinikową (WTA 156). W trwającym 70 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zdobyła 19 z 25 punktów przy drugim podaniu rywalki i wykorzystała pięć z 15 break pointów.

W ćwierćfinale Halep zmierzy się z Danką Kovinić (WTA 54), która pokonała 6:3, 6:2 Polinę Lejkinę (WTA 201). Reprezentantka Czarnogóry w I secie wróciła ze stanu 1:3, a w całym meczu, trwającym 80 minut, obroniła cztery z pięciu break pointów.

Mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 Francesca Schiavone (WTA 101) wygrała I seta 6:1, ale po przegraniu II partii 2:6 ze swoją rodaczką Sarą Errani (WTA 21) skreczowała z powodu kontuzji prawego ramienia. Finalistka imprezy w Bukareszcie z ubiegłego roku, w tym tygodniu odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwa na pomarańczowej mączce. Z czterech turniejów odpadła w I rundzie (Madryt, Rzym, Strasburg, Roland Garros).

Kolejną rywalką Errani będzie Anastasija Sevastova (WTA 66), która pokonała 6:2, 6:2 Patricię Marię Tig (WTA 99). Rumunka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Łotyszka wykorzystała cztery z 13 break pointów, a sama ani razu nie była zagrożona stratą serwisu.