WTA Bukareszt: Simona Halep w finale po męczarniach, o tytuł zagra z Anastasiją Sevastovą

Rumunka Simona Halep pokonała 6:7(3), 6:4, 6:3 Amerykankę Vanię King i w finale turnieju WTA International w Bukareszcie zmierzy się z Łotyszką Anastasiją Sevastovą.

Simona Halep (WTA 5) w drodze do finału straciła dwa sety. Już w I rundzie problemy sprawiła jej Barbora Krejcikova. W półfinale Rumunka wygrała 6:7(3), 6:4, 6:3 z Vanią King (WTA 144). W I secie z 3:5 wyszła na 6:5 i miała własny serwis, ale nie tylko przegrała go w tie breaku, ale też w II partii musiała odrabiać straty. Od 0:2 zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W decydującej odsłonie Amerykanka z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale na więcej jej Halep nie pozwoliła. Dla King był to pierwszy singlowy półfinał w głównym cyklu od kwietnia 2014 roku (Bogota).

W trwającym dwie godziny i 10 minut spotkaniu obie tenisistki miały łącznie 33 break pointy - Halep wykorzystała 11 z 20, a King dziewięć z 13. Była to ich druga konfrontacja w 2016 roku. W Indian Wells Rumunka oddała Amerykance dwa gemy.

Anastasija Sevastova (WTA 66) wygrała 6:3, 6:2 z Laura Siegemund (WTA 43). W ciągu 77 minut Łotyszka zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Dla Niemki był to drugi półfinał w sezonie i zarazem w karierze. W Stuttgarcie w drodze do finału wyeliminowała trzy tenisistki z Top 10 rankingu: Simonę Halep, Robertę Vinci i Agnieszkę Radwańską. Przegrała dopiero z Andżeliką Kerber.

Sevastova awansowała do drugiego finału w 2016 roku. Na Majorce (korty trawiaste) przegrała z Caroline Garcią. Jedyny do tej pory tytuł w głównym cyklu Łotyszka zdobyła w 2010 roku na mączce w portugalskim Oeiras. W sobotę Halep wystąpi w 21. finale w karierze i powalczy o 13. trofeum, drugie w Bukareszcie (2014). Rumunka przegrała trzy z czterech dotychczasowych spotkań z Sevastovą, ale ostatnie odbyło się w 2011 roku w Luksemburgu.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (Rumunia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 16 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Vania King (USA) 6:7(3), 6:4, 6:3
Anastasija Sevastova (Łotwa, 7) - Laura Siegemund (Niemcy, 4) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)