Cykl ITF: Niespodziewany triumf Adriana Andrzejczuka i Mateusza Smolickiego w Egipcie

Adrian Andrzejczuk i Mateusz Smolicki zostali sensacyjnymi triumfatorami zawodów ITF na kortach twardych w egipskim Szarm el-Szejk.

W tym artykule dowiesz się o:

Polska para otrzymała dziką kartę do turnieju debla i ze stratą seta dotarła aż do finału. Po drodze musiała bronić dwóch meczboli, bowiem w ćwierćfinale problemy sprawili im wyżej notowani Amerykanie Jarmere Jenkins i Anderson Reed.

Sobotnimi przeciwnikami Adriana Andrzejczuka (20 lat) i Mateusza Smolickiego (18 lat) byli Dylan Gee i Zeljko Milović. W ciągu 62 minut brytyjsko-serbsko para nie wywalczyła żadnego breaka, natomiast Polacy przełamali serwis rywali trzykrotnie.

Andrzejczuk i Smolicki zwyciężyli pewnie 7:5, 6:2. Dzięki temu Polacy sięgnęli po premierowe w zawodowej karierze mistrzostwo.

sobota, 16 lipca wyniki i program turniejów cyklu ITF:

MĘŻCZYŹNI

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy

finał gry podwójnej:

Adrian Andrzejczuk (Polska, WC) / Mateusz Smolicki (Polska, WC) - Dylan Gee (Wielka Brytania) / Zeljko Milović (Serbia) 7:5, 6:2

{"id":"","title":""}