ATP Gstaad: Feliciano Lopez zagra z "jedynką". Tomasz Bednarek wystąpi w deblu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROBERT GHEMENT
PAP/EPA / ROBERT GHEMENT
zdjęcie autora artykułu

Feliciano Lopez otwiera listę uczestników turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w szwajcarskim Gstaad. W grze podwójnej w parze z Białorusinem Siergiejem Betowem znów zagra Tomasz Bednarek.

W szwajcarskim kurorcie zabraknie zeszłorocznego mistrza Dominika Thiema oraz finalistę Davida Goffina. Austriak ma turniej w Kitzbühel, gdzie w 2014 roku był o krok od triumfu, lecz przegrał właśnie z Belgiem. Do szwajcarskiego kurortu zdecydowali się jednak powrócić inni zawodnicy, którzy w przeszłości odnosili tutaj spore sukcesy. Jest Thomaz Bellucci (mistrz z lat 2009 i 2012), jest Michaił Jużny (zwycięzca z sezonu 2013) i jest Paul-Henri Mathieu, który sięgnął po tytuł w 2007 roku.

Najwyżej rozstawiony będzie jednak Feliciano Lopez, który w ten weekend brał udział w meczu z Rumunią w ramach Pucharu Davisa. Z "dwójką" na szwajcarskiej mączce zaprezentuje się Gilles Simon, zaś z "trójką" Albert Ramos. Hiszpan zagra w niedzielę o tytuł w Bastad z Fernando Verdasco, który także zdecydował się przyjechać do Gstaad.

W tegorocznej edycji zawodów Swiss Open Gstaad zagra tylko jeden Polak, Tomasz Bednarek. Nasz deblista i partnerujący mu Białorusin Siergiej Betow trafili w I rundzie na oznaczoną czwartym numerem chilijsko-argentyńską parę Julio Peralta i Horacio Zeballos. Z "jedynką" wezmą udział w turnieju debla Chorwat Mate Pavić i Nowozelandczyk Michael Venus.

ZOBACZ WIDEO Piękny gest organizatorów TdP. Rower dla papieża Franciszka (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 463,5 tys. euro

Losowanie głównej drabinki:

Feliciano Lopez (Hiszpania, 1) wolny los Q - Q Elias Ymer (Szwecja) - Daniel Brands (Niemcy) Konstantin Krawczuk (Rosja) - Guido Pella (Argentyna, 5)

Thomaz Bellucci (Brazylia, 4) wolny los Dustin Brown (Niemcy) - Juan Monaco (Argentyna) Mirza Basić (Bośnia i Hercegowina) - Denis Istomin (Uzbekistan) Johan Nickles (Szwajcaria, WC) - Michaił Jużny (Rosja, 7)

Paul-Henri Mathieu (Francja, 8) - Marco Chiudinelli (Szwajcaria) Jozef Kovalik (Słowacja) - Henri Laaksonen (Szwajcaria, WC) Q - Radu Albot (Mołdawia) Albert Ramos (Hiszpania, 3) wolny los

Fernando Verdasco (Hiszpania, 5) - Horacio Zeballos (Argentyna) Robin Haase (Holandia) - Thiemo de Bakker (Holandia) Q - Antoine Bellier (Szwajcaria, WC) Gilles Simon (Francja, 2) wolny los

Źródło artykułu: