ATP Kitzbühel: Kohlschreiber poznał pierwszego rywala, porażka rozstawionego Cervantesa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DANIEL BOCKWOLDT /
PAP/EPA / DANIEL BOCKWOLDT /

Broniący tytułu Philipp Kohlshreiber poznał pierwszego rywala w turnieju w Kitzbühel. Niemiec spotka się z Karenem Chaczanowem. Porażkę w poniedziałek poniósł natomiast Inigo Cervantes, rozstawiony z numerem siódmym.

Organizatorzy turnieju w Kitzbühel zaplanowali na poniedziałek pięć pojedynków singlowych. Na korty wyszedł tylko jeden rozstawiony. Występujący z "siódemką" przy nazwisku Inigo Cervantes, 76. obecnie tenisista świata, mierzył się z kwalifikantem ze swojego kraju, Danielem Gimeno.

Półfinalista turnieju w Sao Paulo przegrał 4:6, 4:6, mimo że w pierwszym secie prowadził 3:1, a w drugim 2:0 z przewagą przełamania. W II rundzie austriackich zmagań Gimeno spotka się albo z Albertem Montanesem, albo z Geraldem Melzerem.

Rozstawiony z numerem drugim Philipp Kohlschreiber poznał w poniedziałek pierwszego rywala. Broniący tytułu Niemiec zmierzy się w II rundzie z Karenem Chaczanowem, 20-latkiem z Rosji. Tenisista z Moskwy pokonał 6:2, 6:4 kwalifikanta Filippo Volandriego. Weteran z Włoch będzie we wrześniu obchodził swoje 35. urodziny.

- W niektórych momentach nie byłem zbytnio skoncentrowany - powiedział Chaczanow, który odniósł pierwsze od kwietnia zwycięstwo w głównym cyklu. - Właśnie dlatego straciłem podanie już na początku pierwszego seta. W drugim secie sytuacja się powtórzyła. Może nie zaprezentowałem tenisa, jaki chciałem pokazać, ale liczy się zwycięstwo. Cieszę się, że gram dalej.

Notowany obecnie na 146. miejscu Mischa Zverev pokonał w poniedziałek klasyfikowanego o 58 pozycji wyżej Facundo Bagnis 7:6(5), 7:6(5). W pierwszym secie nie oglądaliśmy ani jednego przełamania, jednak w drugim reprezentant Argentyny prowadził najpierw 2:1 z przewagą przełamania, a nieco później serwował przy stanie 6:5, aby doprowadzić do decydującej odsłony. Finalnie wszystko zamknęło się w dwóch partiach na korzyść Niemca. Jego kolejnym rywalem będzie albo Dusan Lajović, rozstawiony z numerem szóstym, albo Rogerio Dutra Silva.

Generali Open, Kitzbühel (Austria) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 463,5 tys. euro poniedziałek, 18 lipca

I runda gry pojedynczej:

Daniel Gimeno (Hiszpania, Q) - Inigo Cervantes (Hiszpania, 7) 6:4, 6:4 Mischa Zverev (Niemcy) - Facundo Bagnis (Argentyna) 7:6(5), 7:6(5) Daniel Munoz de la Nava (Hiszpania) - Michael Berrer (Niemcy) 6:3, 6:3 Igor Sijsling (Holandia) - Kenny de Schepper (Francja) 7:5, 6:2 Karen Chaczanow (Rosja) - Filippo Volandri (Włochy, Q) 6:2, 6:4

wolne losy: Dominic Thiem (Austria, 1); Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 2); Marcel Granollers (Hiszpania, 3); Paolo Lorenzi (Włochy, 4)

{"id":"","title":""}