ATP Umag: znakomici Fabio Fognini i Jeremy Chardy, krecz Jiriego Vesely'ego

Fabio Fognini oraz Jeremy Chardy w znakomitym stylu i bez straty seta wygrali mecze II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP w Umagu. Jiri Vesely z powodu problemów zdrowotnych nie dokończył spotkania z Carlosem Berlocqiem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ANDREU DALMAU

Fabio Fognini to tenisista nieodgadniony. Potrafi wznieść się na niebotyczny poziom i ogrywać najlepszych, lecz zdarzają mu się także kompromitujące występy. W środę Włoch zaprezentował swoja lepszą twarz. W meczu II rundy turnieju ATP w Umagu w znakomitym stylu pokonał 6:4, 6:1 półfinalistę zeszłotygodniowych zawodów w Hamburgu, Renzo Olivo.

Fognini, który zwłaszcza w drugim secie środowego pojedynku momentami pokazywał imponujący tenis, w ciągu 67 minut gry nie posłał asa, ale po trafionym pierwszym podaniu zdobył 18 z 25 rozegranych punktów. Prócz tego czterokrotnie wywalczył przełamanie, tylko raz oddając własny serwis.

W ćwierćfinale rozstawiony z numerem czwartym Włoch, finalista Konzum Croatia Open Umag z 2013 roku, zagra z Damirem Dzumhurem, którego pokonał w II rundzie ubiegłorocznej edycji zmagań w Umagu. W środę Bośniak wygrał 4:6, 6:1, 6:2 z innym reprezentantem Italii, Thomasem Fabbiano.

Jeremy Chardy poznawał atrakcje Umagu, a popołudniu wyszedł na kort centralny i rozbił w pył Nikolę Cacicia. Francuz zwyciężył 6:2, 6:0, a zajęło mu to ledwie 44 minuty. W całym meczu oznaczony "trójką" Chardy przy własnym serwisie zdobył 28 z 31 rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał pięć z ośmiu break pointów, posłał 31 zagrań kończących i popełnił 11 niewymuszonych błędów.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Chardy'ego będzie Carlos Berlocq. W 1/8 finału Argentyńczyk wyeliminował rozstawionego z "ósemką" Jiriego Vesely'ego, który skreczował w drugim secie.

Konzum Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)