WTA New Haven: Przerwać serię Petry Kvitovej, Agnieszka Radwańska powalczy o finał

Agnieszka Radwańska o finał turnieju WTA Premier w New Haven zmierzy się z Petrą Kvitovą, która w imprezie tej jest niepokonana od 11 meczów. Polka wygrała dwa ostatnie spotkania z Czeszką.

PAP/EPA / TANNEN MAURY

Agnieszka Radwańska, która miała wolny los, turniej rozpoczęła od odprawienia Jeleny Ostapenko, a w ćwierćfinale pokonała Kirsten Flipkens. - Kirsten jest prawdziwą wojowniczką, dlatego wiedziałam, że pojedynek z nią nie będzie łatwy - powiedziała Polka w pomeczowym wywiadzie. - W pierwszym secie wszystko potoczyło się błyskawicznie, jednak kiedy ona zaczęła grać swój tenis, to pojawiły się problemy - przyznała krakowianka, która wygrała z Belgijką 6:1, 6:4.

W półfinale Radwańska zagra z Petrą Kvitovą, z którą ma bilans meczów 4-6. Dwa ostatnie ich spotkania, na zakończenie ubiegłego sezonu w finale Mistrzostw WTA oraz w marcu tego roku w ćwierćfinale w Indian Wells, padły łupem Polki. - Przede mną kolejne spore wyzwanie przed US Open. Zagram z Petrą. W przeszłości rozegrałam z nią kilka świetnych spotkań. Mam nadzieję, że zaprezentuję swój najlepszy tenis. Bardzo tego potrzebuję - powiedziała czwarta rakieta globu.

Obie tenisistki z igrzysk olimpijskich wróciły w odmiennych nastrojach. Kvitova zdobyła brązowy medal, a Radwańska w singlu i mikście nie wygrała nawet jednego meczu. W New Haven Polka chce się odbudować tuż przed US Open. To będzie jej pierwszy półfinał od kwietnia (Stuttgart). Kvitova, choć w Rio de Janeiro wypadła bardzo dobrze, tego sezonu do udanych zaliczyć nie może. Zaczynała go jako szósta rakieta świata, ale od stycznia do lipca zanotowała tylko dwa udane występy (ćwierćfinał w Indian Wells, półfinał w Stuttgarcie) i wypadła z Top 10 rankingu.

Jeśli Kvitova pokona Radwańską wygra 20. mecz w turnieju w New Haven (bilans 19-2). Czeszka to triumfatorka tej imprezy z 2012, 2014 i 2015 roku. Przegrała jedynie z Kateryną Bondarenko (w 2010 w I rundzie) i Simoną Halep (w 2013 w finale). Z Polką zagra zatem o czwartym finał z rzędu w tych zawodach. - Znam Agę bardzo dobrze. Często trenujemy razem. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak trudną jest rywalką. Gra mądrze i ma niezwykłe czucie w ręce - powiedziała Kvitova.

W poprzednich rundach Czeszka wyeliminowała Louisę Chirico, z którą straciła jedynego seta, Eugenie Bouchard i Jekaterinę Makarową. W New Haven Kvitova jest niepokonana od 11 meczów. Radwańska za to po raz pierwszy zagra tutaj w półfinale. Rok temu doszła do ćwierćfinału i przegrała właśnie z Czeszką. Polka powalczy o trzecie kolejne zwycięstwo nad dwukrotną mistrzynią Wimbledonu, ale by je odnieść będzie musiała odnaleźć pierwszy serwis, który był jej jedyną słabością w meczu z Flipkens.