WTA Seul: Dwa lata i cztery dni oczekiwania. Katarzyna Piter w głównej drabince

Po dwóch latach oczekiwania Katarzyna Piter znów zaprezentuje się w głównej drabince turnieju WTA. Jej pierwszą rywalką na kortach w Seulu będzie Anna Schmiedlova.

Karolina Konstańczak
Katarzyna Piter East News / Katarzyna Piter

15 września 2014 roku Katarzyna Piter rozegrała ostatni mecz w głównej drabince zmagań WTA. Wówczas na kortach w Kantonie przegrała po trzech setach z Misaki Doi. Nasza reprezentantka musiała czekać dokładnie dwa lata i cztery dni, aby znów wspiąć się równie wysoko.

19 września 2016 roku poznanianka pokonała w finale eliminacji turnieju w Seulu Oksanę Kałasznikową, która dopiero po raz pierwszy w tym sezonie wystartowała w grze pojedynczej. Nasza reprezentantka triumfowała 6:3, 7:5 po godzinie i 15 minutach spędzonych na korcie.

Piter poznała już pierwszą rywalkę w głównej drabince. Polka zmierzy się z notowaną na 100. miejscu Anną Schmiedlovą. Słowaczka w tym sezonie radzi sobie naprawdę słabo, o czym świadczy pięć zwycięstw i aż 24 porażki.

Mecz Piter ze Schmiedlovą odbędzie się już we wtorek o godz. 4:00 nad ranem czasu polskiego. Tenisistki pojawią się na korcie numer dwa.