WTA Tokio: złe miłego początki. Magda Linette w II rundzie po zwycięstwie z 16-latką

Magda Linette awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Tokio. Poznanianka potrzebowała trzech setów, aby pokonać 16-letnią Olesię Pierwuszynę.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE

Od samego rana organizatorzy turnieju WTA w Tokio zmagają się z opadami deszczu, stąd wszystkie mecze zaplanowane na otwartych kortach twardych, zostały przeniesione pod dach. Wśród nich znalazł się pojedynek Magdy Linette z Olesią Pierwuszyną.

16-letnia Rosjanka to aktualnie trzecia juniorka rankingu ITF, choć w czerwcu była już liderką tego zestawienia. W głównej drabince Toray Pan Pacific Open znalazła się dzięki dzikiej karcie i był to rzecz jasna jej debiut w zawodach tej rangi. Podobna okazja pozwoliła rozwinąć skrzydła Belindzie Bencić, która w 2013 roku właśnie na kortach w Tokio odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu WTA.

Większe doświadczenie 24-letniej Linette nie przełożyło się jednak na rezultat spotkania. Co prawda, to poznanianka jako pierwsza odskoczyła rywalce, jednak od stanu 4:2 kolejne cztery gemy powędrowały na konto Pierwuszyny. Polka przystąpiła do kontrataku natychmiastowo i już na samym początku drugiej odsłony przełamała 16-latkę z Chabarowska.

Poza małym okresem dekoncentracji drugiej polskiej rakiety w połowie III seta, mecz toczył się pod dyktando Linette, która o awans do ćwierćfinału zmierzy się w czwartek z Julią Putincewą. Reprezentantka Kazachstanu zwyciężyła we wtorkowy wieczór rozstawioną z "piątką" Amerykankę Madison Keys 6:3, 3:6, 7:6(7).