Challenger Columbus: Ćwierćfinał nie dla Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz nie zdołał awansować do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour w amerykańskim mieście Columbus. Polak przegrał z Johnem-Patrickiem Smithem 2:6, 3:6.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / SOEREN STACHE

Hubert Hurkacz, 374. tenisista świata, walczył w czwartek w ramach II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Columbus, stolicy stanu Ohio. Polak po raz piąty w sezonie prezentował się na tym etapie turnieju tej rangi. Rywalem 19-latka był John-Patrick Smith, klasyfikowany na 311. pozycji w światowym rankingu.

W pierwszym secie nasz reprezentant dwukrotnie stracił serwis, w trzecim i siódmym gemie, a sam przez 32 minuty nie wypracował sobie ani jednego break pointa. Smith jednak świetnie spisywał się przy własnych podaniach - trafiał premierowym serwisem na poziomie 62 procent i wygrał po nim 13 z 15 piłek.

W drugiej odsłonie to również Hurkacz jako pierwszy stracił podanie, ale w mgnieniu oka odrobił stratę, zrównując się z rywalem na 3:3. Od tego momentu Polak nie wygrał jednak ani jednego gema i musiał pogodzić się z porażką.

W całym spotkaniu Hurkacz trafiał pierwszym podaniem na poziomie 60 procent i zdobył po nim 21 z 39 punktów. Po drugim serwisie wygrał natomiast tylko 44 procent piłek. Smith rozstrzygnął na swoją korzyść 25 z 32 punktów po trafionym premierowym podaniu, a po drugim 8 z 14.

Rywalem Smitha w pierwszym ćwierćfinale w sezonie będzie Sekou Bangoura, który pokonał Tommy'ego Paula 6:3, 6:3.

Za występ w amerykańskim challengerze Hurkacz zdobył w sumie siedem punktów do rankingu. Smith natomiast ma już ich przynajmniej 15.