WTA Seul: Monica Niculescu i Lara Arruabarrena zmierzą się w finale

Rumunka Monica Niculescu pokonała 6:0, 6:4 Chinkę Shuai Zhang i awansowała do finału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Seulu.

PAP/EPA / JEON HEON-KYUN

Już ćwierćfinał był najlepszym wynikiem Moniki Niculescu (WTA 55) w tym roku. W drodze do finału Korea Open Rumunka w czterech meczach straciła 17 gemów. W półfinale wygrała 6:0, 6:4 z Shuai Zhang (WTA 40). W pełnym przełamań II secie 28-latka z Bukaresztu od 3:4 zdobyła trzy gemy i zapewniła sobie zwycięstwo po 74 minutach.

W całym meczu Niculescu popełniła cztery podwójne błędy, ale też wykorzystała siedem z 12 break pointów. Zhang, ćwierćfinalistka Australian Open 2016, we własnych gemach serwisowych zdobyła tylko 16 z 49 punktów. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

Lara Arruabarrena (WTA 90) rozbiła 6:1, 6:2 Patricię Marię Tig (WTA 135). Hiszpanka obroniła sześć z siedmiu break pointów. Miała pięć szans na przełamanie i wszystkie wykorzystała. Spotkanie trwało 56 minut.

Hiszpanka w tym tygodniu trzy mecze wygrała bez problemu, ale w jednym była w ogromnych tarapatach. W II rundzie obroniła dwie piłki meczowe i pokonała 4:6, 7:6(4), 7:6(2) Amerykankę Louisę Chirico po dwóch godzinach i 52 minutach.

Arruabarrena awansowała do drugiego singlowego finału w głównym cyklu. W 2012 roku była najlepsza w Bogocie. Niculescu do tej pory wygrała dwa turnieje (Florianopolis 2013, Kanton 2014). Bilans jej meczów o tytuł to 2-3 (przegrane w Luksemburgu w 2011 i 2012 oraz w Nottingham w 2015).