Challenger Eckental: Tomasz Bednarek i Rameez Junaid odpadli w I rundzie

Tomasz Bednarek i Rameez Junaid przegrali z parą Ken Skupski / Neal Skupski 5:7, 3:6 i już na I rundzie zakończyli swój udział w turnieju ATP Challenger Tour w niemieckim Eckental.

Karolina Konstańczak
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

W sobotę Tomasz Bednarek przegrał w eliminacjach gry pojedynczej turnieju ATP Challenger Tour w niemieckim Eckental, natomiast w poniedziałek Polak i jego partner Rameez Junaid okazali się słabsi od rozstawionych z numerem czwartym Kena Skupskiego i Neala Skupskiego.

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się po myśli Bednarka i Junaida, którzy już w pierwszym gemie przełamali rywali i po chwili objęli prowadzenie 2:0. Polak i Australijczyk stopniowo powiększali przewagę, odskakując na 3:1, 4:2 i 5:3. Od tego momentu przegrali jednak wszystkie pozostałe gemy i całą partię 5:7.

O losach drugiego seta zadecydowało tylko jedno przełamanie, które Brytyjczycy uzyskali w szóstym gemie. Po godzinie i 12 minutach para rozstawiona z numerem czwartym triumfowała 7:5, 6:3. Ich kolejnymi rywalami będa albo Mirza Basić i Marko Tepavac, albo duet Kevin Krawietz / Albano Olivetti.

Bauer Watertechnology Cup, Eckental (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort dywanowy w hali, pula nagród 35 tys. euro
poniedziałek, 31 października

I runda gry podwójnej:

Ken Skupski (Wielka Brytania, 4) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 4) - Tomasz Bednarek (Polska) / Rameez Junaid (Australia) 7:5, 6:3

Czy pogromcy Tomasza Bednarka i Rameeza Junaida awansują do półfinału?