Finały ATP World Tour: Raven Klaasen i Rajeev Ram pokonali faworytów

Raven Klaasen i Rajeev Ram pokonali najwyżej rozstawioną parę Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut 7:5, 6:4 w swoim pierwszym wspólnym meczu rozgrywanych w Londynie Finałów ATP World Tour.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / GERRY PENNY

Francuzi ciągle walczą o miano najlepszej pary sezonu z Jamiem Murrayem i Bruno Soaresem, ale w londyńskim Masters nie wiodło im się dotychczas najlepiej. W 2015 roku wygrali tylko jeden mecz i odpadli w fazie grupowej. W poniedziałek rozpoczęli turniej od porażki z parą Raven Klaasen i Rajeev Ram, która awans do Finałów ATP World Tour zapewniła sobie w ostatnich tygodniach.

W pierwszym secie Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut stracili serwis w piątym gemie. Rywale podawali po zwycięstwo w partii otwarcia, lecz nie wykorzystali trzech setboli i zrobiło się po 5. Po chwili jednak reprezentanci Trójkolorowych znów przegrali serwis, ale tym razem nie zdołali odrobić straty.

Wydarzenia w drugiej odsłonie potoczyły się już szybko. Najpierw Herbert i Mahut zmarnowali dwa break pointy w czwartym gemie, po czym swoją szansę wykorzystali
Klaasen i Ram. Po 82 minutach niespodzianka stała się faktem i oznaczeni siódmym numerem Amerykanin i tenisista z RPA wygrali 7:5, 6:4, odnosząc pierwsze zwycięstwo w Grupie A.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7,5 mln dolarów
poniedziałek, 14 listopada

Grupa A (Peter Fleming, John McEnroe)

Raven Klaasen (RPA, 7) / Rajeev Ram (USA, 7) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, 1) / Nicolas Mahut (Francja, 1) 7:5, 6:4