WTA Challenger Limoges: Oceane Dodin uniknęła wpadki, cenne zwycięstwo Ivany Jorović

Oceane Dodin po trzysetowej batalii awansowała do II rundy turnieju rangi WTA Challenger rozgrywanego we francuskim Limoges.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Pojedynek z Alexandrą Cadantu nie rozpoczął się jednak dla reprezentantki gospodarzy najlepiej. Dodin lawinowo popełniała proste błędy, niezależnie od tego jak dobrze zagrywała Rumunka. Kwalifikantka bardzo szybko przypieczętowała zwycięstwo w I secie i równie łatwo zbudowała przewagę w drugiej odsłonie.

Przebudzenie się rozstawionej z "trójką" Francuzki nastąpiło w ostatniej chwili. Cadantu własnym serwisem mogła wyjść na prowadzenie 5:3, jednak od stanu 30-0 inicjatywa coraz częściej należała do Dodin, która do końca pojedynku oddała swojej przeciwniczce zaledwie dwa gemy. O awans do ćwierćfinału 69. singlistka rankingu WTA zmierzy się z Natalią Wichliancewą lub Alexandrą Stevenson.

Pierwsze zwycięstwo od sierpniowych eliminacji do wielkoszlemowego US Open odniosła Ivana Jorović. 19-letnia Serbka w dwóch setach poradziła sobie ze swoją rówieśniczką, Fioną Ferro, która znalazła się w drabince dzięki dzikiej karcie od organizatorów. Awans do II rundy wywalczyła także pogromczyni Galiny Woskobojewej, Jekaterina Aleksandrowa.

Engie Open de Limoges, Limoges (Francja)