Challenger Koblencja: Michał Przysiężny pokonał Mariusa Copila. Tomasz Bednarek w ćwierćfinale debla

Michał Przysiężny coraz lepiej sobie radzi w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Koblencji. Nasz reprezentant awansował w środę do II rundy singla. Ze zwycięstwa cieszył się także deblista Tomasz Bednarek.
Rafał Smoliński
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Michał Przysiężny

Po udanych eliminacjach Michał Przysiężny (ATP 427) zmierzył się z wyżej notowanym od siebie o 300 miejsc Mariusem Copilem. Rozstawiony z "piątką" Rumun jako pierwszy zdobył przełamanie, ale to pochodzący z Głogowa tenisista wygrał trzy ostatnie gemy partii otwarcia.

W drugim secie Polak nie dał rywalowi już żadnych szans. Przy własnym podaniu przegrał zaledwie cztery piłki, a decydujący cios zadał w szóstym gemie. Po 70 minutach Przysiężny wygrał 6:4, 6:3, dzięki czemu zdobył już w Koblencji dziewięć punktów do rankingu ATP. W czwartek spotka się z Niemcem Jeremym Jahnem (ATP 213).

Tomasz Bednarek i Antonio Sancić udanie weszli w turniej debla. W środowym pojedynku I rundy zwyciężyli niemiecko-słowacką parę Gero Kretschmer i Igor Zelenay 6:3, 6:2, notując cztery przełamania. O miejsce w półfinale Polak i Chorwat zagrają w czwartek, a ich przeciwnikami będą Chorwat Dino Marcan i Austriak Tristan-Samuel Weissborn.

Koblenz Open, Koblencja (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 43 tys. euro
środa, 18 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Michał Przysiężny (Polska, Q) - Marius Copil (Rumunia, 5) 6:4, 6:3

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Antonio Sancić (Chorwacja) - Gero Kretschmer (Niemcy) / Igor Zelenay (Słowacja) 6:3, 6:2

Czy Michał Przysiężny awansuje do ćwierćfinału?