Australian Open: awans Dominiki Cibulkovej z kłopotami, Heather Watson zmarnowała pięć piłek meczowych

Słowaczka Dominika Cibulkova pokonała 6:4, 7:6(8) Tajwankę Su-Wei Hsieh i awansowała do III rundy wielkoszlemowego Australian Open. Odpadła Brytyjka Heather Watson, która zmarnowała pięć piłek meczowych w spotkaniu z Amerykanką Jennifer Brady.

PAP/EPA / LUKAS COCH

Spotkanie Dominiki Cibulkovej (WTA 6) z Su-Wei Hsieh (WTA 91) mogło całkowicie zmienić swoje oblicze. Słowaczka prowadziła 6:4, 5:2, a w dziewiątym gemie drugiego seta miała dwie piłki meczowe. Hsieh udało się wyrównać na 5:5, a później obronić kolejne dwa meczbole w tie breaku. Tajwanka uzyskała nawet piłkę setową, ale Cibulkova odparła ją w znakomitym stylu (wolej). Za piątą okazją Słowaczka zakończyła spotkanie, korzystając z błędu rywalki przy siatce.

W trwającym godzinę i 43 minuty spotkaniu obie tenisistki popełniły po 29 niewymuszonych błędów. Hsieh miała 30 kończących uderzeń, a Cibulkova 28. Była to ich druga konfrontacja. W 2014 roku w Kuala Lumpur Słowaczka oddała Tajwance trzy gemy. Kolejną rywalką finalistki Australian Open 2014 będzie Jekaterina Makarowa (WTA 34), z którą ma bilans meczów 3-0.

Karolina Woźniacka (WTA 20) oddała cztery gemy Donnie Vekić (WTA 99). Tenisistki miały podobną liczbę kończących uderzeń (23-21 dla Chorwatki), ale dziewczyna Stana Wawrinki popełniła 32 niewymuszone błędy, podczas gdy Dunka miała ich tylko dziewięć. O IV rundę była liderka rankingu zagra z Johanną Kontą (WTA 9). Będzie to ich pierwsze spotkanie. Obie tenisistki grały w półfinale Australian Open - Dunka w 2011, a Brytyjka w 2016 roku.

Jennifer Brady (WTA 116) obroniła pięć piłek meczowych i pokonała 2:6, 7:6(3), 10:8 Heather Watson (WTA 81). Po wyeliminowaniu Samanthy Stosur, Brytyjka została sprowadzona na ziemię. Meczbole zmarnowała w trzecim secie - trzy w 12. i dwa w 16. gemie. Występująca po raz drugi w wielkoszlemowej imprezie Brady (z US Open 2014 odpadła w I rundzie) zaserwowała 13 asów i o 1/8 finału zmierzy się z Jeleną Wiesniną (WTA 18). Rosjanka zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z 13 break pointów i pokonała 6:3, 6:3 Mandy Minellę (WTA 105), pogromczynię Magdy Linette.

Caroline Garcia (WTA 24) wygrała 6:7(3), 6:4, 6:4 z Oceane Dodin (WTA 72). Wyżej notowana Francuzka miała lepszy serwis. Wprawdzie posłała o jednego asa mniej niż jej rodaczka (7-8), ale zaliczyła cztery przełamania, a sama oddała podanie tylko dwa razy. Dodin popełniła 10 podwójnych błędów. W III rundzie Garcia zmierzy się z Barborą Strycovą (WTA 16), która pokonała 6:0, 7:5 Andreę Petković (WTA 56). Czeszka prowadziła 6:0, 4:2, ale z problemami zamknęła spotkanie w dwóch setach.