WTA Tajpej: Elina Switolina w ćwierćfinale, wymęczony awans Samanthy Stosur

Ukrainka Elina Switolina pokonała 6:4, 7:5 Czeszkę Lucie Hradecką w II rundzie turnieju WTA International w Tajpej. Z dużymi problemami do ćwierćfinału awansowała Australijka Samantha Stosur.

PAP/EPA / DEAN LEWINS

Elina Switolina (WTA 13) sezon rozpoczęła od półfinału w Brisbane. W Tajpej Ukrainka awansowała do drugiego w tym roku ćwierćfinału. W II rundzie wygrała 6:4, 7:5 z Lucie Hradecką (WTA 170). Tenisistka z Charkowa spotkanie mogła zakończyć w 10. gemie drugiego seta, ale Czeszka obroniła cztery piłki meczowe.

W ciągu godziny i 44 minut Switolina zdobyła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła 11 z 12 break pointów. Naliczono jej 17 kończących uderzeń i 12 niewymuszonych błędów. Hradecka miała 45 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek. W ćwierćfinale Switolina zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur (WTA 181).

Samantha Stosur (WTA 23) pokonała 3:6, 7:5, 6:3 Dalilę Jakupović (WTA 156). W trwającym dwie godziny i 13 minut spotkaniu Australijka zaserwowała dziewięć asów i wykorzystała siedem z 12 break pointów. Mistrzyni US Open 2011 awansowała do pierwszego ćwierćfinału od lipca 2016 roku. Kolejną jej przeciwniczką będzie Shuai Peng (WTA 71), z którą ma bilans meczów 6-0. Chinka zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji i wygrała 6:1, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 40).

W drugim w karierze singlowym ćwierćfinale w głównym cyklu jest Lin Zhu (WTA 122), która w I rundzie wyeliminowała Magdę Linette. W czwartek Chinka pokonała 4:6, 6:1, 6:2 Kurumi Narę (WTA 87). W trwającym godzinę i 47 minut spotkaniu Japonka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Zhu wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów i powalczy o drugi półfinał (po Kuala Lumpur 2016). W piątek zmierzy się z reprezentantką Luksemburga Mandy Minellą (WTA 93).

Taiwan Open, Tajpej (Tajwan)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 2 lutego

II runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 1) - Lucie Hradecka (Czechy, Q) 6:4, 7:5
Samantha Stosur (Australia, 2/WC) - Dalila Jakupović (Słowenia, Q) 3:6, 7:5, 6:3
Shuai Peng (Chiny) - Katerina Siniakova (Czechy, 5) 6:1, 6:3
Lin Zhu (Chiny) - Kurumi Nara (Japonia) 4:6, 6:1, 6:2

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Tajpej?