ATP Memphis: Ivo Karlović odprawiony. Nikołoz Basilaszwili powalczy o drugi z rzędu półfinał

Ivo Karlović już po pierwszym spotkaniu zakończył występ w halowym turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Memphis. W czwartek jego pogromcą okazał się Nikołoz Basilaszwili, który stanie przed szansą awansu do drugiego z rzędu półfinału.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / DEAN LEWINS

Półfinał w Sofii, ćwierćfinał w Memphis - Nikołoz Basilaszwili ma powody do zadowolenia. W czwartek nie zrobił na nim wrażenia potężny serwis najwyżej rozstawionego w drabince Ivo Karlovicia. W partii otwarcia Gruzin wygrał po tie breaku, z kolei w drugim secie okazał się lepszy o jedno przełamanie.

- Muszę przyznać, że w tym miesiącu idzie mi naprawdę dobrze. Czuję się świetnie pod względem fizycznym i mentalnym, a zwycięstwo nad takim tenisistą jak Ivo Karlović doda mi tylko pewności siebie - przyznał Basilaszwili po triumfie nad doświadczonym Chorwatem 7:6(2), 6:3.

W piątek przeciwnikiem Gruzina będzie Matthew Ebden. Australijczyk udanie przeszedł dwustopniowe eliminacje, a w meczu II rundy zmierzył się z zeszłorocznym finalistą, Taylorem Fritzem. Zdolny Amerykanin nie potrafi odnaleźć formy z początku ubiegłego sezonu i w piątek przegrał w trzech setach 4:6, 6:4, 3:6.

Oznaczony "czwórką" Steve Johnson rozpoczął występ w Memphis Open od wyeliminowania swojego rodaka Tima Smyczka. - Nie grałem najlepiej na początku spotkania, ale w końcówce znalazłem odpowiednie rozwiązanie. Nie mogłem cały czas tak się prezentować, więc musiałem sięgnąć po plan B - przyznał Johnson po wygranej 3:6, 6:4, 6:2.

Amerykanin o miejsce w sobotnim półfinale powalczy z Michaiłem Kukuszkinem. Kazach w 70 minut rozgromił Dariana Kinga, który w I rundzie wyeliminował Bernarda Tomicia. Kwalifikant z Barbadosu zabrał Kukuszkinowi tylko trzy gemy, a mógł przegrać jeszcze wyżej, gdyby przeciwnik dwukrotnie nie dał się przełamać.