Cykl ITF: Magdalena Fręch nie sięgnie po tytuł na Majorce

Magdalena Fręch na ćwierćfinale zakończyła występ w turnieju ITF na kortach ziemnych w miejscowości Palma Nova. Polka wywalczyła na Majorce dwa punkty do rankingu WTA.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Łodzianka była na kortach akademii Guillermo Vilasa rozstawiona z drugim numerem, ale w pierwszych meczach traciła po secie z niżej notowanymi przeciwniczkami. W piątek nie znalazła sposobu na klasyfikowaną na 354. pozycji Giulię Gatto-Monticone.

Magdalena Fręch (WTA 279) rozpoczęła pojedynek z Włoszką od straty serwisu, po czym wyrównała na po 4. Polkę dzielił nawet gem od wygrania partii otwarcia, lecz to Włoszka lepiej finiszowała w partii otwarcia.

W drugiej odsłonie Gatto-Monticone szybko opanowała wydarzenia na korcie, bowiem uzyskała dwa przełamania i wyszła na 4:0. Po godzinie i 32 minutach zwyciężyła ostatecznie 7:5, 6:2.