WTA Kuala Lumpur: Ashleigh Barty w II rundzie, porażka Elise Mertens

Australijka Asleigh Barty pokonała 6:3, 5:7, 6:0 Amerykankę Irinę Falconi i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Kuala Lumpur. Odpadła rozstawiona z numerem siódmym Belgijka Elise Mertens.

PAP/EPA / DEAN LEWINS

W styczniu w Brisbane Ashleigh Barty urwała seta Andżelice Kerber, a w Australian Open doszła do III rundy. Australijka była wówczas notowana poza Top 200 rankingu, a aktualnie znajduje się na 158. miejscu. W poniedziałek w Kuala Lumpur 20-latka z Ipswich wygrała 6:3, 5:7, 6:0 z Iriną Falconi (WTA 97). W trwającym godzinę i 56 minut spotkaniu Amerykanka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 13 z 37 punktów przy swoim drugim podaniu. Barty wykorzystała siedem z 14 break pointów. W II rundzie Australijka zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Hiszpanką Carlą Suarez lub Japonką Miyu Kato.

Z turniejem pożegnała się Elise Mertens (WTA 69), która przegrała 4:6, 6:7(4) z Lesley Kerkhove (WTA 195). W drugim secie Holenderka wróciła z 2:4 oraz z 2-4 w tie breaku. Odpadła również inna reprezentantka Belgii Maryna Zaniewska (WTA 122), która uległa 5:7, 6:4, 2:6 Nao Hibino (WTA 106). W trwającym dwie godziny i 43 minuty meczu 23-latka z Namur popełniła 12 podwójnych błędów.

To był dobry dzień dla Chinek. Ying-Ying Duan (WTA 70) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:3 Kazaszkę Zarinę Dijas (WTA 174). Saisai Zheng (WTA 111) również odrabiała straty w meczu ze swoją rodaczką Lin Zhu (WTA 110). W pierwszej partii 23-latka z Kantonu przegrywała 2:5, a w trzeciej od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu i zwyciężyła 7:6(5), 2:6, 6:3 po dwóch godzinach i 25 minutach walki. Kai-Lin Zhang (WTA 131) wygrała 7:6(8), 6:2 z Kateryną Kozłową (WTA 117).

Cagla Buyukakcay (WTA 94) przegrała 2:6, 6:3, 4:6 z Risą Ozaki (WTA 88). Japonka zaserwowała cztery asy i wykorzystała pięć z 10 break pointów. W wewnątrz hiszpańskim meczu Sara Sorribes (WTA 103) pokonała 6:3, 7:6(2) Silvię Soler (WTA 123). W drugim secie niżej klasyfikowana tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego z 1:5 wyszła na 6:5, ale w tie breaku nie miała nic do powiedzenia. W II rundzie Sorribes zmierzy się z Duan, z którą ma bilans meczów 1-1.

Alya Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 27 lutego

I runda gry pojedynczej:

Ying-Ying Duan (Chiny, 5) - Zarina Dijas (Kazachstan, WC) 7:5, 6:3
Lesley Kerkhove (Holandia, Q) - Elise Mertens (Belgia, 7) 6:4, 7:6(4)
Risa Ozaki (Japonia) - Cagla Buyukakcay (Turcja, 8) 6:2, 3:6, 6:4
Sara Sorribes (Hiszpania) - Silvia Soler (Hiszpania) 6:3, 7:6(2)
Nao Hibino (Japonia) - Maryna Zaniewska (Belgia) 7:5, 4:6, 6:2
Kai-Lin Zhang (Chiny) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 7:6(8), 6:2
Ashleigh Barty (Australia, Q) - Irina Falconi (USA) 6:3, 5:7, 6:0
Saisai Zheng (Chiny, WC) - Lin Zhu (Chiny) 7:6(5), 2:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Kuala Lumpur?