Challenger Shenzhen: Hubert Hurkacz o krok od głównej drabinki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Pracowitą niedzielę miał w Chinach Hubert Hurkacz. Polak rozegrał dwa pojedynki i awansował do decydującej fazy eliminacji turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Shenzhen.

Notowany na 393. pozycji w świecie wrocławianin rozpoczął starania o główną drabinkę zawodów Pingshan Open meczem z Chińczykiem Jianhui Li (ATP 1765) i po 67 minutach zwyciężył pewnie 6:4, 6:2. W tym czasie postarał się o trzy przełamania i nie musiał bronić żadnego break pointa.

Po krótkim odpoczynku Hubert Hurkacz wyszedł na kort po raz drugi, tym razem by zmierzyć się z bardziej wymagającym przeciwnikiem. Po drugiej stronie siatki stanął oznaczony "czwórką" Asłan Karacew (ATP 235). Pierwszą partię nasz reprezentant wygrał po tie breaku, broniąc w tej części meczu aż czterech setboli.

Drugi set padł łupem Rosjanina, który błyskawicznie przełamał już w trzecim gemie. Kiedy sytuacja powtórzyła się w decydującej odsłonie, mogło się wydawać, że 20-latek z Wrocławia będzie musiał zaznać goryczy porażki. Tymczasem Hurkacz odrobił stratę na po 3 i zdobył kluczowego breaka w 12. gemie. Po dwóch godzinach i 28 minutach zwyciężył 7:6(9), 4:6, 7:5.

O miejsce w głównej drabince challengera w Shenzhen Hurkacz zagra w poniedziałek z Tajwańczykiem Kuan-Yi Lee (ATP 474). Stawką tego pojedynku będzie także pięć punktów do rankingu ATP.

Pingshan Open, Shenzhen (Chiny) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 75 tys. euro niedziela, 12 marca