WTA Stambuł: Paula Kania i Maria Irigoyen bez sukcesu w deblu

Paula Kania i Argentynka Maria Irigoyen odpadły w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA International na kortach ziemnych w Stambule.

Paula Kania WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Paula Kania

Rozstawione z numerem drugim Paula Kania i Maria Irigoyen nie będą miło wspominać startu w Istanbul Cup 2017. Polka i Argentynka już w I rundzie przegrały 3:6, 4:6 z Kolumbijką Marianą Duque i Rumunką Andreeą Mitu.

W I secie od 2:2 Kania i Irigoyen przegrały cztery z pięciu kolejnych gemów. W II partii było tylko jedno przełamanie. Duque i Mitu uzyskały je na 1:0.

W trwającym 74 minuty meczu Polka i Argentynka wykorzystały tylko jedną z czterech szans na przełamanie. Trzy razy oddały podanie. Łupem Duque i Marino padło 59 ze 110 rozegranych punktów.

Dla Kani i Irigoyen był to czwarty wspólny występ w tym roku. W Kuala Lumpur, Monterrey i Bogocie wygrały łącznie dwa mecze. Polka i Argentynka doszły razem do dwóch finałów (Quebec City 2015, Praga 2016).

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 24 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Mariana Duque (Kolumbia) / Andreea Mitu (Rumunia) - Maria Irigoyen (Argentyna, 2) / Paula Kania (Polska, 2) 6:3, 6:4

Czy w 2017 roku Paula Kania wygra turniej WTA w deblu?