WTA Praga: Lucie Safarova nie podzieliła losu Karoliny Pliskovej, awans Samanthy Stosur

Broniąca tytułu Czeszka Lucie Safarova pokonała 3:6, 7:5, 6:3 Słowaczkę Kristinę Kucovą i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Pradze.

PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Lucie Safarova (WTA 37) już w I rundzie musiała się mocno napracować. W I secie Czeszka prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale przegrała pięć z sześciu kolejnych gemów. W II partii Kristina Kucova (WTA 96) jako jedyna straciła podanie, do zera przy 5:6. W decydującej odsłonie reprezentantka gospodarzy odskoczyła na 4:1 i w przeciwieństwie do Karoliny Pliskovej nie sprawiła swoim kibicom zawodu.

W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu Safarova zaserwowała dziewięć asów i obroniła 10 z 13 break pointów. Zdobyła o jeden punkt więcej od Kucovej (98-97). W kolejnej rundzie finalistka Rolanda Garrosa 2015 zmierzy się ze swoją rodaczką Kristyną Pliskovą (WTA 58), która wygrała 6:4, 6:4 z Jeleną Janković (WTA 56). Serbka nie wykorzystała ani jednej z siedmiu szans na przełamanie.

Finalistka imprezy z ubiegłego roku Samantha Stosur (WTA 19) zwyciężyła 6:2, 6:3 Jewgieniję Rodinę (WTA 78). W ciągu 69 minut Australijka zaserwowała pięć asów i zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Mona Barthel (WTA 82) wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i w 56 minut rozbiła 6:0, 6:3 Shuai Zhang (WTA 31). Ana Konjuh (WTA 33) posłała sześć asów i pokonała 6:2, 6:2 Janę Cepelovą (WTA 85).

Karolina Woźniacka (WTA 11) pokonała 6:0, 7:5 Misaki Doi (WTA 52). Dunka prowadziła 6:0, 3:0, ale Japonka podniosła się i stawiła jej opór w II secie. W trwającym 87 minut spotkaniu była liderka rankingu zaserwowała pięć asów i obroniła trzy z czterech break pointów. Kolejną rywalką rozstawionej z numerem drugim Dunki będzie Jelena Ostapenko (WTA 50), która wróciła z 0:2 w II partii i wygrała 6:4, 6:3 z Łesią Curenko (WTA 44). W meczu było 10 przełamań, z czego sześć na korzyść Łotyszki.

Barbora Strycova (WTA 18) wykorzystała sześć z 12 break pointów i pokonała 6:4, 6:0 Julię Görges (WTA 46). Czeszka wyszła na prowadzenie 5-4 w bilansie meczów z Niemką. W kolejnej rundzie dojdzie do starcia reprezentantek gospodarzy. Strycova zmierzy się z Lucie Hradecką (WTA 173), z którą wygrała cztery z pięciu dotychczasowych spotkań.

Katerina Siniakova (WTA 39) wygrała 6:2, 4:6, 6:2 z Danką Kovinić (WTA 106). Reprezentantka Czarnogóry popełniła osiem podwójnych błędów i wykorzystała tylko trzy z 13 break pointów. Czeszka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 3:0. Następną jej przeciwniczką będzie Natalia Wichliancewa (WTA 77), która w godzinę rozbiła 6:1, 6:1 Viktoriję Golubić (WTA 55). Rosjanka zgarnęła 19 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji.

Natalia Wichliancewa (Rosja, Q) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 6:1, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Pradze?