ATP Monachium: dzień porażek rozstawionych. Gael Monfils, Philipp Kohlschreiber i Fabio Fognini poza turniejem

Czwartkowe mecze II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 przyniosły porażki rozstawionych tenisistów. Z BMW Open pożegnali się Gael Monfils, Philipp Kohlschreiber, Fabio Fognini i Mischa Zverev.

Marcin Motyka
PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Gospodarzy najbardziej zasmuciła porażka Philippa Kohlschreibera. Bawarczyk to jedna z największych postaci w historii turnieju ATP w Monachium - wygrywał go trzykrotnie (sezony 2007, 2012 i 2016). W tym roku jednak nie powtórzy tego osiągnięcia, bowiem przegrał mecz II rundy z Horacio Zeballosem 6:7(5), 4:6. Dla Niemca to dopiero piąta porażka w tak wczesnej fazie BMW Open w 13. występie w tej imprezie.

Zeballos w argentyńskim ćwierćfinale zmierzy się z Guido Pellą, którego pokonał przed trzema laty w Sao Paulo. W czwartek 26-latek z Buenos Aires w 67 minut wygrał 6:3, 6:2 z oznaczonym "trójką" Fabio Fogninim, aż pięciokrotnie przełamując podanie Włocha.

Gael Monfils zawiódł miejscową publiczność, która liczyła na show w wykonaniu Francuza. Zamiast widowiska była gładka porażka przy kroplach padającego deszczu z Hyeonem Chungiem. Monfils, najwyżej rozstawiony uczestnik BMW Open, mógł wywalczyć 400. zwycięstwo w głównym cyklu w karierze, ale przegrał 2:6, 4:6.

Pokonanie aktualnie 16. na świecie Monfilsa to dla Koreańczyka premierowa wygrana nad rywalem z czołowej "20" rankingu ATP. Również pierwszy raz dotarł do drugiego z rzędu ćwierćfinału imprezy głównego cyklu (w ubiegłym tygodniu wystąpił w 1/4 finału w Barcelonie).

Kolejnym przeciwnikiem Chunga będzie Martin Klizan. Na zakończenia czwartkowej serii gier Słowak nie dał szans Mischy Zverevowi, turniejowej "szóstce", wygrywając 6:2, 6:1 w zaledwie 49 minut.