ATP Monachium: Alexander Zverev zagra o tytuł w ojczyźnie. Guido Pella - od kwalifikacji do finału

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Roberto Bautistę w półfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Monachium. Finałowym rywalem Niemca będzie Guido Pella, który w sobotę wygrał z Hyeonem Chungiem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Alexander Zverev nie zawiódł miejscowych kibiców. 20-latek z Hamburga, jedyny reprezentant gospodarzy, który dotarł do półfinału turnieju ATP w Monachium, wykonał kolejny krok w kierunku tytułu. W sobotnim spotkaniu 1/2 finału Niemiec pokonał 7:5, 7:5 Roberto Bautistę, rewanżując się Hiszpanowi za dwa poprzednie przegrane mecze, w których zdobył łącznie ledwie dziesięć gemów.

- Roberto to bardzo trudny rywal na każdej nawierzchni, ale na mączce jest szczególnie groźny, dlatego cieszę się, że wygrałem - powiedział Zverev, który w niedzielę będzie mógł zdobyć trzeci w karierze tytuł w głównym cyklu, ale pierwszy w ojczyźnie. - Zwycięstwo w Niemczech byłoby czymś niesamowitym. Czymś, o czym marzę - przyznał.

Sobota była niezwykle pracowitym dniem dla Hyeona Chunga. Koreańczyk pojawił się na korcie już w samo południe, by dokończyć przerwane w piątek z powodu zmierzchu spotkanie z Martinem Klizanem. 20-letni Chung zwyciężył 6:4, 3:6, 6:2 i po kilku godzinach odpoczynku znów musiał wyjść na plac gry.

Tym razem rywalem Azjaty był Guido Pella, a stawką meczu finał BMW Open 2017. Chung rozpoczął obiecująco, wygrał pierwszego seta 6:4, ale im dłużej trwał mecz, tym częściej oddawał inicjatywę przeciwnikowi i ostatecznie uległ Argentyńczykowi po trzech partiach i prawie trzech godzinach zaciętej batalii.

Dla Pelli, który do głównej drabinki zawodów w Monachium przebijał się przez eliminacje, to drugi singlowy finał w cyklu ATP World Tour. W lutym ubiegłego roku w meczu o tytuł w Rio de Janeiro nie sprostał Pablo Cuevasowi.

Niedzielny finał BMW Open (początek o godz. 13:30) będzie pierwszym pojedynkiem Zvereva z Pellą w głównym cyklu. Obaj jednak mieli okazję, by rywalizować ze sobą na korcie. W 2015 roku w meczu o mistrzostwo rozgrywanego na nawierzchni ziemnej challengera w Heillbronn Niemiec wygrał 6:1, 7:6(7).