Cykl ITF: Maciej Rajski nie powalczy o pierwsze mistrzostwo

Maciej Rajski nie awansował do finału turnieju ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach ziemnych w Pradze. Polski tenisista zabrał tylko trzy gemy Słowakowi Jurajowi Masarowi.

Rafał Smoliński

Nienotowany obecnie w rankingu ATP Juraj Masar był w 2014 roku 608. singlistą świata. W sobotnim pojedynku postarał się o pięć przełamań i tylko raz stracił własny serwis. Po zaledwie 58 minutach wygrał gładko 6:2, 6:1.

Maciej Rajski (ATP 808) przegrał w półfinale i nie zagra o pierwsze w zawodowej karierze mistrzostwo. Polski tenisista wywalczył w czeskiej stolicy sześć punktów do światowej klasyfikacji.

O premierowe mistrzostwo trofeum zagra za to Masar, który wcześniej podobnie jak Rajski udanie przeszedł przez eliminacje. Na jego drodze w niedzielnym finale stanie kolejny kwalifikant, Niemiec Julian Lenz (ATP 731). Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów ma jak na razie na koncie tytuł w deblu i także chce sięgnąć po pierwsze mistrzostwo w singlu.