WTA Norymberga: trudne otwarcie Alison Riske, awans Julii Goerges

Amerykanka Alison Riske pokonała 6:4, 4:6, 6:3 Belgijkę Elise Mertens i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Norymberdze.

PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Alison Riske (WTA 36) dobrze rozpoczęła sezon (finał w Shenzhen, III runda Australian Open). Jednak później było znacznie gorzej. W siedmiu kolejnych turniejach (Dubaj, Indian Wells, Miami, Charleston, Marrakesz, Madryt i Rzym) nie wygrała dwóch meczów z rzędu. W Norymberdze w I rundzie prowadziła 6:4, 3:0, ale potrzebowała trzech setów, aby pokonać Elise Mertens (WTA 59). Kolejną rywalką Amerykanki będzie inna Belgijka Kirsten Flipkens (WTA 89).

Julia Görges (WTA 49) zaserwowała osiem asów i wygrała 7:5, 6:1 z Nao Hibino (WTA 81). Niemka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie.

Yanina Wickmayer (WTA 71) zwyciężyła 6:7(11), 6:3, 6:4 Amrę Sadiković (WTA 216). W I secie Belgijka obroniła pięć piłek setowych, a sama wykorzystała ósmą. W II partii nie było przełamań, a w III półfinalistka US Open 2009 od 1:2 zdobyła pięć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i 32 minuty spotkaniu Wickmayer odparła cztery break pointy.

Oceane Dodin (WTA 57) pokonała 6:7(11), 6:3, 6:4 Shuai Zhang (WTA 34). W I secie Francuzka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim miała setbola przy 9-8, ale ostatecznie padł on łupem Chinki, która wykorzystała siódmą piłkę setową. W II partii tenisistka z Tiencinu prowadziła 2:1, ale przegrała pięć z sześciu kolejnych gemów. W decydującej odsłonie było tylko jedno przełamanie, które Dodin uzyskała na 1:0. Zhang zaserwowała 14 asów, z czego siedem w I secie.

Tatjana Maria (WTA 104) rozbiła 6:0, 6:1 Marie Bouzkovą (WTA 206). W ciągu 62 minut Niemka zgarnęła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 12 break pointów.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)

Misaki Doi (Japonia) - Maria Sakkari (Grecja) 7:6(0) i krecz
Barbora Krejcikova (Czechy, Q) - Alexandra Cadantu (Rumunia, Q) 6:4, 5:2 i krecz
Tatjana Maria (Niemcy, WC) - Marie Bouzkova (Czechy, Q) 6:0, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Norymberdze?