Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwsze decyzje nowych władz PZT

Nowy - wybrany w sobotę, 20 maja - Zarząd Polskiego Związku Tenisowego zebrał się po raz pierwszy 24 maja w Warszawie i obradował przez blisko 7 godzin. Jakie sprawy zostały poruszone na tym spotkaniu?
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
PAP / Bartłomiej Zborowski

Oprócz członków Zarządu wzięli w nim udział członkowie Komisji Rewizyjnej i zaproszeni goście, co ma być stałym dobrym obyczajem nowych władz. Nowy Zarząd chce, aby jego prace były maksymalnie otwarte i transparentne, a decyzje podejmowane kolegialnie, po jak najszerszej dyskusji.

Zgodnie ze Statutem PZT na początku zebrania 9-osobowy Zarząd, kierowany przez prezesa Mirosława Skrzypczyńskiego, ukonstytuował się i zatwierdził regulamin swoich obrad, a następnie wybrał pozostałe osoby funkcyjne. I tak, wiceprezesami Zarządu PZT zostali: - do spraw organizacyjnych Jarosław Kowalewski, - do spraw sportowych Dariusz Łukaszewski, - do spraw rozwoju i kontaktów z Wojewódzkimi ZT PZT Dariusz Saletra

Na sekretarza generalnego wybrano Sławomira Kimaszewskiego, a na skarbnika - Kamillę Morawską. Za kontakty zewnętrzne odpowiedzialny będzie Tomasz Wolfke. Bez konkretnego przydziału pozostali na razie Mikołaj Franas i Ryszard Robaszkiewicz. "Na razie", bo będą mieli oczywiście możliwość aktywnego działania w Komisjach Zarządu, które zostaną powołane przy następnej okazji. W celu maksymalnego usprawnienia działalności PZT w trudnym okresie przejmowania kierowania związkiem po poprzednich władzach, Zarząd podjął uchwałę o ustanowieniu prokurenta, którym będzie Magdalena Rejniak-Romer.

Powołano również pełnomocników: - do spraw sportowych Wojciech Andrzejewski, do spraw finansowo-księgowych Sylwia Szymańska. Postanowiono także, że w obsłudze prawnej PZT pomagał będzie mecenas Jacek Wojtyżak, partner we wrocławskiej kancelarii adwokacko-radcowskiej Wojtyżak - Michalska.

ZOBACZ WIDEO Kochanowski jak Milik. "Naszym celem jest złoto MŚ juniorów"

Zły stan finansów to na dziś najpilniejsza ze spraw bieżących omawianych w drugiej części posiedzenia. Dyskutowano zatem o wszelkich sposobach naprawy - od szukania oszczędności w działalności, przez np. znalezienie tańszego lokalu na siedzibę Biura PZT, po metody pozyskiwania sponsorów. "Po drodze" były m.in.:
- przegląd umów (ponad 150 rocznie) zawieranych przez poprzednie władze,
- zlecenie zewnętrznego audytu prawno-finansowego,
- perspektywy rozwoju programu licencyjnego PZT,
- wyprowadzenie na plus działalności gospodarczej (także spółka Tenis Polski),
- naprawienie zepsutych przez poprzednie władze relacji z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Podjęto również uchwały o cofnięciu rekomendacji na członka Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego byłemu prezesowi PZT Jackowi Muzolfowi i rekomendowanie w jego miejsce Adama Hofmana.

Czy popierasz działania nowych władz PZT?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (3)
 • Allez Zgłoś komentarz
  Nowy zarzad a juz sie skompromitowal, no gratulacje panie Skrzypczynski! Nie budzicie zaufania u wiekszosci kibicow tenisa, o nie! Wystarczy zobaczyc, co kibice pisza o Hofmanie, pod innym
  Czytaj całość
  artykulem https://sportowefakty.wp.pl/tenis/689591/adam-hofman-w-zarzadzie-pkol-dziekuje-za-zaufanie. Na ponad 14 tys. glosujacych w sondzie az 88 % z nich NIE uwaza za dobry wasz pomysl z wstawieniem Hofmana do PKOl-u. To istny smiech na sali!, porownywalny jedynie z z poparciem kandydatury Czarneckiego przez PZPS Gdy Hofman mowi o przekretach, to kazdemu, kto ma dobra pamiec i wspomina przekrety Hofmana, zbiera sie tylko na szyderczy smiech. Coz to za jazda na bezczela! Pamieta sie bute Hofmana. Oszczerstwa, ktore przychodzily mu nadzwyczaj gladko. Klamstwa, ktore zawsze wyglaszal bez najmniejszej zenady i z niewinna minka. A takze miliony jego zony wyludzone przez 4 lata z ZUS-u i z KGHM na lipnej posadzie i dzieki lipnym zwolnieniom. Miekkie ladowanie Hofmana, gdy miara sie przebrala i Kaczynski musial go usunac z widoku, bo juz nie dalo sie przykryc aferek. I te miliony, ktore zaraz dawali mu zarobic partyjni kolesie, umocowani w panstwowych spolkach. Tak gladki ze az oslizgly typ. Zero wiarygodnosci. Toscie sobie godnego reprezentanta wybrali, panie oportunisto Skrzypczynski!
  • grolo Zgłoś komentarz
   Po owocach ich pracy osądzimy ich...
   • kkt Zgłoś komentarz
    Dzięki za ten artykuł. Dla rozwoju polskiego tenisa jest on znacznie ważniejszy aniżeli zapodawanie relacji z meczów z podawaniem informacji o tym kto ile miał meczboli czy ile razy
    Czytaj całość
    został przełamany.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×