Pierwsze decyzje nowych władz PZT

PAP / Bartłomiej Zborowski
PAP / Bartłomiej Zborowski

Nowy - wybrany w sobotę, 20 maja - Zarząd Polskiego Związku Tenisowego zebrał się po raz pierwszy 24 maja w Warszawie i obradował przez blisko 7 godzin. Jakie sprawy zostały poruszone na tym spotkaniu?

W tym artykule dowiesz się o:

Oprócz członków Zarządu wzięli w nim udział członkowie Komisji Rewizyjnej i zaproszeni goście, co ma być stałym dobrym obyczajem nowych władz. Nowy Zarząd chce, aby jego prace były maksymalnie otwarte i transparentne, a decyzje podejmowane kolegialnie, po jak najszerszej dyskusji.

Zgodnie ze Statutem PZT na początku zebrania 9-osobowy Zarząd, kierowany przez prezesa Mirosława Skrzypczyńskiego, ukonstytuował się i zatwierdził regulamin swoich obrad, a następnie wybrał pozostałe osoby funkcyjne. I tak, wiceprezesami Zarządu PZT zostali: - do spraw organizacyjnych Jarosław Kowalewski, - do spraw sportowych Dariusz Łukaszewski, - do spraw rozwoju i kontaktów z Wojewódzkimi ZT PZT Dariusz Saletra

Na sekretarza generalnego wybrano Sławomira Kimaszewskiego, a na skarbnika - Kamillę Morawską. Za kontakty zewnętrzne odpowiedzialny będzie Tomasz Wolfke. Bez konkretnego przydziału pozostali na razie Mikołaj Franas i Ryszard Robaszkiewicz. "Na razie", bo będą mieli oczywiście możliwość aktywnego działania w Komisjach Zarządu, które zostaną powołane przy następnej okazji. W celu maksymalnego usprawnienia działalności PZT w trudnym okresie przejmowania kierowania związkiem po poprzednich władzach, Zarząd podjął uchwałę o ustanowieniu prokurenta, którym będzie Magdalena Rejniak-Romer.

Powołano również pełnomocników: - do spraw sportowych Wojciech Andrzejewski, do spraw finansowo-księgowych Sylwia Szymańska. Postanowiono także, że w obsłudze prawnej PZT pomagał będzie mecenas Jacek Wojtyżak, partner we wrocławskiej kancelarii adwokacko-radcowskiej Wojtyżak - Michalska.

ZOBACZ WIDEO Kochanowski jak Milik. "Naszym celem jest złoto MŚ juniorów"

Zły stan finansów to na dziś najpilniejsza ze spraw bieżących omawianych w drugiej części posiedzenia. Dyskutowano zatem o wszelkich sposobach naprawy - od szukania oszczędności w działalności, przez np. znalezienie tańszego lokalu na siedzibę Biura PZT, po metody pozyskiwania sponsorów. "Po drodze" były m.in.:
- przegląd umów (ponad 150 rocznie) zawieranych przez poprzednie władze,
- zlecenie zewnętrznego audytu prawno-finansowego,
- perspektywy rozwoju programu licencyjnego PZT,
- wyprowadzenie na plus działalności gospodarczej (także spółka Tenis Polski),
- naprawienie zepsutych przez poprzednie władze relacji z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Podjęto również uchwały o cofnięciu rekomendacji na członka Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego byłemu prezesowi PZT Jackowi Muzolfowi i rekomendowanie w jego miejsce Adama Hofmana.

Źródło artykułu: