WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Challenger Poznań: Maciej Rajski szóstym Polakiem w głównej drabince

Maciej Rajski jako jedyny Polak udanie przeszedł przez trzystopniowe eliminacje do turnieju Poznań Open 2017. W głównej drabince zawodów rangi ATP Challenger Tour zaprezentuje się w sumie sześciu Biało-Czerwonych.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

W niedzielę Maciej Rajski pokonał oznaczonego "dwójką" Estończyka Vladimira Ivanova 6:1 6:4. Oprócz Polaka awans do głównej drabinki poznańskiego challengera uzyskali także Argentyńczyk Mariano Kestelboim, Ukrainiec Danyło Kaleniczenko i Szwed Jonathan Mridha.

Pierwsze gry turnieju głównego odbędą się w poniedziałek. Po godz. 18:30 na kort wyjdzie Rajski, który spotka się z doświadczonym Hiszpanem Rubenem Ramirezem Hidalgo. Wcześniej wystąpią oznaczony "trójką" Czech Adam Pavlasek (godz. 14:30) i najwyżej rozstawiony Norweg Casper Ruud (godz. 16:30), którego ojciec triumfował w Poznaniu w 1998 roku.

Organizatorzy zaplanowali również na poniedziałek trzy pojedynki debla. Na korcie centralnym wystąpią Hubert Hurkacz i Szymon Walków, zaś na "jedynce" Michał Dembek i Maciej Smoła.

Poznań Open, Poznań (Polska)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro

Losowanie głównej drabinki:

Casper Ruud (Norwegia, 1) - Victor Vlad Cornea (Rumunia, WC)
Zdenek Kolar (Czechy) - Marek Jaloviec (Czechy)
Sanjar Fajziew (Uzbekistan) - Kamil Majchrzak (Polska)
Michael Linzer (Austria) - Guido Andreozzi (Argentyna 6)

Adam Pavlasek (Czechy, 3) - Jonathan Mridha (Szwecja, Q)
Pedja Krstin (Serbia) - Andriej Kapaś (Polska, WC)
Mariano Kestelboim (Argentyna, Q) - Sriram Balaji (Indie)
Maciej Rajski (Polska, Q) - Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania, 7)

Jan Satral (Czechy, 5) - Guilherme Clezar (Brazylia)
Jonathan Eysseric (Francja) - Hubert Hurkacz (Polska, WC)
Goncalo Oliveira (Portugalia) - Petr Michnev (Czechy)
Jaume Munar (Hiszpania) - Jerzy Janowicz (Polska, 4)

Lukas Rosol (Czechy, 8) - Agustin Velotti (Argentyna)
Michał Dembek (Polska, WC) - Yannik Reuter (Belgia)
Aleksiej Watutin (Rosja) - Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan)
Danyło Kaleniczenko (Ukraina, Q) - Florian Mayer (Niemcy, 2)

Losowanie turnieju debla:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) / Andreas Mies (Niemcy, 1) - Zdenek Kolar (Czechy) / Petr Michnev (Czechy)

Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania) / Casper Ruud (Norwegia) - Kamil Majchrzak (Polska) / Grzegorz Panfil (Polska)

Tomasz Bednarek (Polska, 4) / Goncalo Oliveira (Portugalia, 4) - Scott Puodziunas (Australia) / Hunter Reese (USA)

Guilherme Clezar (Brazylia) / Michael Linzer (Austria) - Victor Vlad Cornea (Rumunia, WC) / Karol Drzewiecki (Polska, WC)

Mariano Kestelboim (Argentyna) / Agustin Velotti (Argentyna) - Guido Andreozzi (Argentyna) / Jaume Munar (Hiszpania)

Michał Dembek (Polska, WC) / Maciej Smoła (Polska, WC) - Jonathan Eysseric (Francja, 3) / Andre Ghem (Brazylia, 3)

Hubert Hurkacz (Polska, WC) / Szymon Walków (Polska, WC) - Danyło Kaleniczenko (Ukraina) / Pedja Krstin (Serbia)

Sriram Balaji (Indie) / Vijay Sundar Prashanth (Indie) - Rameez Junaid (Australia, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2)

III runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 16 lipca

Mariano Kestelboim (Argentyna, 3) - Julian Onken (Niemcy, 8) 6:3, 2:0 i krecz
Danyło Kaleniczenko (Ukraina, 5) - Andre Ghem (Brazylia, 1) 1:6, 6:3, 4:0 i krecz
Jonathan Mridha (Szwecja, 6/WC) - Juan Ignacio Ameal (Argentyna) 7:5, 7:6(2)
Maciej Rajski (Polska, 7) - Vladimir Ivanov (Estonia, 2) 6:1, 6:4

ZOBACZ WIDEO: Adam Kownacki: Artur dużo się odkrywał. Byłem w szoku (WIDEO)

Czy Maciej Rajski awansuje do II rundy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Lovuś 0
    Do debla się dziwacznie podobierali...
    Powodzenia Polacy ! :)
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)