WTA Bukareszt: ekspresowy awans Carli Suarez, Jekaterina Aleksandrowa w II rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIKO HUESCA /
PAP/EPA / KIKO HUESCA /

Hiszpanka Carla Suarez rozbiła 6:0, 6:1 Niemkę Annikę Beck i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Po zakończeniu Wimbledonu niektóre tenisistki powróciły na korty ziemne. W poniedziałek w Bukareszcie rozpoczął się turniej rangi International. Carla Suarez (WTA 34) potrzebowała 53 minut, aby rozprawić się z Anniką Beck (WTA 109). Hiszpanka zdobyła 53 z 75 rozegranych punktów. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała siedem z 10 szans na przełamanie. Kolejną rywalką tenisistki z Barcelony będzie Rumunka Elena Gabriela Ruse lub Bułgarka Isabella Szinikowa.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 92) pokonała 4:6, 6:0, 6:2 Barborę Krejcikovą (WTA 138). W trwającym godzinę i 54 minuty spotkaniu Rosjanka zaserwowała pięć asów i zdobyła 32 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z ośmiu break pointów.

Cagla Buyukakcay (WTA 165) wygrała 4:6, 6:3, 7:6(3) z Poloną Hercog (WTA 190). W III secie Turczynka wróciła ze stanu 3:5. W trwającym dwie godziny i 54 minuty meczu zdobyła o siedem punktów więcej od Słowenki (105-98).

Alaksandra Sasnowicz (WTA 100) pokonała 6:4, 6:4 Irinę Barę (WTA 199). W spotkaniu było 12 przełamań, z czego siedem dla Białorusinki. Nadia Podoroska (WTA 214) wykorzystała sześć z 12 break pointów i wygrała 6:3, 2:6, 6:1 z Maryną Zaniewską (WTA 127).

Jaqueline Cristian (WTA 341) pokonała 4:6, 6:4, 6:2 Katerynę Kozłową (WTA 124). Ukrainka nie wykorzystała prowadzenia 6:4, 4:2. Od tego momentu przegrała siedem gemów z rzędu. W III secie miała szanse na przełamanie powrotne, jednak przy 0:2 zmarnowała trzy break pointy. W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu Rumunka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też zaserwowała dziewięć asów.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (Rumunia) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów poniedziałek, 17 lipca

I runda gry pojedynczej:

Carla Suarez (Hiszpania, 2) - Annika Beck (Niemcy) 6:0, 6:1 Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 9) - Barbora Krejcikova (Czechy) 4:6, 6:0, 6:2 Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Irina Bara (Rumunia, WC) 6:4, 6:4 Cagla Buyukakcay (Turcja) - Polona Hercog (Słowenia) 4:6, 6:3, 7:6(3) Nadia Podoroska (Argentyna) - Maryna Zaniewska (Belgia) 6:3, 2:6, 6:1 Jaqueline Cristian (Rumunia, WC) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 4:6, 6:4, 6:2

Czy Carla Suarez awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Bukareszcie?