ATP Atlanta: trwa sen studenta college'u, Ryan Harrison obronił meczbola

Studiujący na co dzień w college'u Christopher Eubanks awansował w czwartek do pierwszego ćwierćfinału głównego cyklu w karierze. Do tego etapu w Atlancie doszedł również Ryan Harrison.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Christopher Eubanks awansował w czwartek do pierwszego w karierze ćwierćfinału turnieju ATP. Amerykanin pokonał swojego rodaka Jareda Donaldsona 6:4, 4:6, 6:2. Warto dodać, że 21-latek na co dzień studiuje na uczelni technicznej z siedzibą właśnie w Atlancie.

Notowany obecnie na 461. miejscu Eubanks zmierzy się w ćwierćfinale z rozstawionym z numerem czwartym Ryanem Harrisonem. 25-latek przegrywał 6:7(2), 3:5 z Johnem Millmanem, jednak odrobił straty, broniąc po drodze meczbola i zwyciężył 6:7(2), 7:6(4), 7:5 po dwóch godzinach i 46 minutach rywalizacji.

Harrison już teraz może zaliczyć ten sezon do najbardziej udanych w karierze. W lutym zdobył w Memphis swój pierwszy tytuł rangi ATP, natomiast na początku miesiąca wspiął się na najwyższą w życiu 40. pozycję w rankingu.

Z powodu opadów deszczu oraz przedłużających się spotkań na korcie centralnym Jack Sock dopiero po północy czasu lokalnego awansował do ćwierćfinału, pokonując Dudiego Selę 6:4, 6:3. Amerykanin świetnie spisywał się przy break pointach dla rywala - obronił wszystkie sześć ważnych piłek. Dwukrotnie wrócił ze stanu 15-40, a raz z wyniku 30-40.

Sock, który celuje w swój trzeci tytuł w sezonie 2017 (po Auckland i Delray Beach), zagra w piątek z Kyle'em Edmundem. Brytyjczyk awansował w czwartek do trzeciego ćwierćfinału ATP w tym sezonie. Piąty rozstawiony pokonał Petera Gojowczyka 2:6, 6:4, 7:5, mimo że w trzecim secie przegrywał 2:3 ze stratą przełamania.