WTA Waszyngton: Julia Goerges i Andrea Petković awansowały do II rundy, porażka Lauren Davis

Niemka Julia Goerges pokonała 6:4, 6:4 Kanadyjkę Francoise Abandę w I rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Waszyngtonie.

PAP/EPA / CATI CLADERA

Pierwszy dzień imprezy w Waszyngtonie był udany dla Niemek. W II rundzie zameldowały się Julia Görges (WTA 40) i Andrea Petković (WTA 102). Pierwsza zaserwowała dziewięć asów i wygrała 6:4, 6:4 z Francoise Abandą (WTA 132). Druga wróciła z 1:3 w II secie i pokonała 6:4, 7:6(5) Kurumi Narę (WTA 98).

O ćwierćfinał Görges zmierzy się z Alison van Uytvanck (WTA 104), która zwyciężyła 7:5, 0:6, 6:1 Janę Cepelovą (WTA 92). Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań, a Belgijka zdobyła o trzy punkty więcej od Słowaczki (74-71). Kolejną rywalką Petković będzie Christina McHale lub Eugenie Bouchard.

Odpadła Lauren Davis (WTA 34), która przegrała 5:7, 3:6 z Aryną Sabalenką (WTA 121). W I secie Amerykanka prowadziła 3:1 oraz miała piłkę setową przy 5:4. Białorusinka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z 14 break pointów.

Sara Errani (WTA 103) zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji i pokonała 7:6(0), 6:2 Risę Ozaki (WTA 78). W II rundzie Włoszka zmierzy się z Oceane Dodin (WTA 55). Francuzka prowadziła 4:6, 6:3, 2:0 z Jeleną Janković (WTA 69), gdy Serbka skreczowała z powodu kontuzji pleców.

Bianca Andreescu (WTA 167) wygrała 5:7, 6:3, 6:4 z Camilą Giorgi (WTA 83). W trwającym dwie godziny i dwie minuty spotkaniu Włoszka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Kanadyjka miała pięć szans na przełamanie i wszystkie wykorzystała. Mariana Duque (WTA 115) zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:4, 6:1 Shelby Rogers (WTA 60).