ATP Cincinnati: Rafael Nadal wygrał 15. z rzędu mecz z Richardem Gasquetem

Rafael Nadal pokonał Richarda Gasqueta w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati i poprawił na 15-0 bilans pojedynków z Francuzem. W czwartek na drodze Hiszpana stanie jego rodak Albert Ramos.

Rafał Smoliński
Rafael Nadal PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Rafael Nadal

Środowy pojedynek Rafaela Nadala z Richardem Gasquetem opóźnił się z powodu opadów deszczu, ale i tak Hiszpan z łatwością poradził sobie z rywalem. Potrzebował do tego tylko dwóch przełamań - w czwartym gemie premierowej odsłony oraz trzecim gemie drugiego seta. Po 85 minutach skończyło się na 6:3, 6:4 tenisisty z Majorki.

- Uważam, że zagrałem solidnie. Richard ma wspaniały bekhend, a jego najlepsze uderzenie nakłada się na moje. To najprawdopodobniej mogło zrobić różnicę - powiedział Rafa, który znów raził Francuza forhendem. W dziewiątym gemie drugiej partii Gasquet obronił jeszcze meczbola, ale po zmianie stron Hiszpan zakończył pojedynek asem serwisowym.

Nadal wygrał pierwszy mecz w Western & Southern Open 2017 i teraz może walczyć o jak największą liczbę punktów, co pozwoli mu w poniedziałek umocnić się na pozycji lidera rankingu ATP. W czwartek jego przeciwnikiem w pojedynku o ćwierćfinał będzie Albert Ramos. Hiszpan okazał się w starciu mańkutów lepszy w stosunku 5:7, 6:4, 6:4 od Luksemburczyka Gillesa Mullera, pogromcy Nadala z Wimbledonu 2017.

Kolejnego rywala poznał także Dominic Thiem. Rozstawiony z "trójką" Austriak spotka się z Adrianem Mannarino, który w środowy wieczór pokonał Amerykanina Sama Querreya 6:2, 7:6(4)

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)