Challenger Cordenons: Tomasz Bednarek i Goncalo Oliveira w 70 minut w półfinale

Tomasz Bednarek i Goncalo Oliveira nie mieli żadnych problemów z awansem do półfinału turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych we włoskim Cordenons.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Czwartkowymi przeciwnikami polsko-portugalskiej pary byli Rumun Patrick Grigoriu i Austriak David Pichler, a mecz trwał 70 minut. W obu setach Tomasz Bednarek i Goncalo Oliveira postarali się o dwa przełamania, zaś sami stracili w każdej partii serwis tylko raz.

Nasz reprezentant i jego partner wygrali pewnie 6:3, 6:4 i zameldowali się w półfinale turnieju Acqua Dolomia Tennis Cup. W piątek czeka ich trudniejsze zadanie - pojedynek z najwyżej rozstawionym holendersko-słowackim duetem Matwe Middelkoop i Igor Zelenay.

Acqua Dolomia Tennis Cup, Cordenons (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro
czwartek, 17 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Goncalo Oliveira (Portugalia) - Patrick Grigoriu (Rumunia) / David Pichler (Austria) 6:3, 6:4

Czy Tomasz Bednarek i Goncalo Oliveira osiągną finał?