Cykl ITF: Magdalena Fręch nie zwalnia tempa w Lipsku. Polka wystąpi w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
/ Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Magdalena Fręch dobrze się czuje na niemieckiej mączce. W piątkowym meczu ćwierćfinałowym pokonała Despinę Papamichail i w sobotę powalczy o finał zawodów ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Lipsku.

Po czwartkowym maratonie z Rosjanką Aminą Anszbą były obawy, czy łodzianka fizycznie wytrzyma piątkowe spotkanie. Tymczasem po utracie serwisu w gemie otwarcia Magdalena Fręch (WTA 241) swobodnie przeszła do ofensywy i błyskawicznie wyszła na 3:2.

Ale Despina Papamichail (WTA 479) odpowiedziała i to ona była bliżej zwycięstwa w 10. gemie premierowej odsłony. Polka obroniła jednak piłkę setową, po czym przełamała podanie greckiej kwalifikantki. Później poszło już z górki i Fręch wygrała trzy gemy z rzędu i całego seta.

W drugiej partii znów jako pierwsza przełamała rywalka, ale nasza reprezentantka szybko odrobiła stratę. Decydujące dla losów tej części spotkania i całego pojedynku okazały się dwa gemy od stanu 4:3. Najpierw łodzianka przełamała serwis Papamichail, po czym utrzymała nerwy na wodzy, kiedy podawała po zwycięstwo.

Po godzinie i 52 minutach Fręch wygrała 7:5, 6:3, meldując się w półfinale otwartych mistrzostw Lipska. W sobotę zmierzy się z Austriaczką Julią Grabher (WTA 275) i w razie wygranej wykona kolejny krok w kierunku debiutu w Top 200. Jeśli nasza tenisistka znajdzie się w tym gronie do końca listopada, to będzie mogła lecieć na eliminacje Australian Open 2018.