US Open: Elina Switolina i Jelena Ostapenko zameldowały się w III rundzie

Ukrainka Elina Switolina pokonała 6:4, 6:4 Rosjankę Jewgieniję Rodinę i awansowała do III rundy wielkoszlemowego US Open na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Elina Switolina PAP/EPA / PETER FOLEY / Elina Switolina

Elina Switolina (WTA 4) w tym roku wywalczyła pięć tytułów (Tajpej, Dubaj, Stambuł, Rzym i Toronto), a jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat to ćwierćfinał Rolanda Garrosa. Dla Ukrainki to szósty występ w US Open. Pokonując Jewgieniję Rodinę (WTA 89) wyrównała swój najlepszy rezultat w nowojorskiej imprezie z 2015 i 2016 roku. Dla Rosjanki był to drugi mecz na Arthur Ashe Stadium, największym korcie świata. W poprzedniej rundzie wyeliminowała Eugenie Bouchard.

W trwającym 83 minuty spotkaniu Switolina zaserwowała cztery asy i zdobyła 12 z 15 punktów przy siatce. Ukrainka wykorzystała trzy z czterech break pointów. Posłała 29 kończących uderzeń i popełniła 28 niewymuszonych błędów. Rodina miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek. Kolejną rywalką Switoliny będzie Australijka Amerykanka Shelby Rogers.

Jelena Ostapenko (WTA 12) w ciągu 90 minut pokonała 6:4, 6:4 Soranę Cirsteę (WTA 54). Łotyszka nie zachwyciła (13 podwójnych błędów), ale Rumunka nie potrafiła jej urwać seta. Mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa obroniła 10 z 12 break pointów. Naliczono jej 24 kończące uderzenia i 29 niewymuszonych błędów. Cirstea miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 22 pomyłki.

Kaia Kanepi (WTA 418) wygrała 6:4, 6:2 z Yaniną Wickmayer (WTA 129). Estonka zaserwowała sześć asów i obroniła cztery break pointy. Naliczono jej 25 kończących uderzeń przy 18 niewymuszonych błędach. Belgijka miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

W III rundzie Kanepi zmierzy się z Naomi Osaką (WTA 45), która pokonała 6:3, 4:6, 7:5 Denisę Allertovą (WTA 90). W III secie Czeszka z 2:4 wyrównała na 4:4, ale od 5:5 w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko dwa punkty. Jennifer Brady (WTA 91) w 55 minut rozbiła 6:1, 6:1 Barborę Strycovą (WTA 25). Tenisistce urodzonej w Pilznie zanotowano sześć kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Amerykanka miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 12 pomyłek.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Elina Switolina awansuje do IV rundy US Open 2017?