US Open: Petra Kvitova rozbiła Caroline Garcię, Czeszka w IV rundzie

Czeszka Petra Kvitova pokonała 6:0, 6:4 Francuzkę Caroline Garcię i awansowała do IV rundy wielkoszlemowego US Open na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Petra Kvitova PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Petra Kvitova

W I rundzie Petra Kvitova (WTA 14) pokonała w dwóch zaciętych setach Jelenę Janković, a dwóm kolejnym rywalkom, Francuzkom Alize Cornet i Caroline Garcii (WTA 19), oddała siedem gemów. Czeszka awansowała do 1/8 finału i powalczy o drugi ćwierćfinał w Nowym Jorku (2015).

W jednostronnym I secie Garcia zdobyła tylko 13 punktów. W II partii miało miejsce tylko jedno przełamanie, które Kvitova uzyskała na 4:3. W dziewiątym gemie Francuzka obroniła dwie piłki meczowe, a w 10. Czeszka wynik spotkania na 6:0, 6:4 ustaliła szóstym asem. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Garcią.

W ciągu 73 minut Kvitova zdobyła 19 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 10 break pointów. Zanotowano jej 22 kończące uderzenia i 14 niewymuszonych błędów. Garcia miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki. Kolejną rywalką Czeszki będzie Hiszpanka Garbine Muguruza.

Sloane Stephens (WTA 83) wygrała 6:2, 6:4 z Ashleigh Barty (WTA 43). W ciągu 76 minut Amerykanka obroniła osiem z 11 break pointów, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Naliczono jej 18 kończących uderzeń przy 21 niewymuszonych błędach. Australijka miała 16 piłek wygranych bezpośrednio i 31 pomyłek. Stephens po raz drugi zagra w IV rundzie US Open (2013). O trzeci wielkoszlemowy ćwierćfinał (po Australian Open i Wimbledonie 2013) zmierzy się z Niemką Julią Görges.

Carla Suarez (WTA 35) zwyciężyła 6:1, 3:6, 6:3 Jekaterinę Makarową (WTA 40). Hiszpanka prowadziła 6:1, 2:0 i miała break pointa na 3:0 w II secie, ale Rosjanka doprowadziła do III partii. W niej tenisistka z Barcelony wyszła na 3:0 i nie dała sobie odebrać wygranej. O drugi ćwierćfinał w Nowym Jorku (2013) zagra z Amerykanką Venus Williams.