ITF Redding: Urszula Radwańska wygrała trzysetowy bój. Po 14 miesiącach jest w ćwierćfinale

Urszula Radwańska po blisko trzech godzinach i 30 minutach spędzonych na korcie pokonała Brytyjkę Harriet Dart w II rundzie turnieju ITF na kortach twardych w Redding. To pierwszy ćwierćfinał młodszej z krakowskich sióstr od lipca 2016 roku.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / MATTHEW STOCKMAN / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

W środę Urszula Radwańska (WTA 716) zwyciężyła Rosjankę Weronikę Miroszniczenko w dwóch setach, ale w czwartek poprzeczka poszła już dużo wyżej. Na drodze Polki stanęła bowiem rozstawiona z trzecim numerem Harriet Dart (WTA 310).

To Brytyjka była bliżej wygrania partii otwarcia. Prowadziła w niej już 5:3, ale trzy kolejne gemy padły łupem krakowianki. O losach seta zadecydował tie break, w którym nasza tenisistka nie dała rywalce żadnych szans.

Dart wzięła rewanż w drugiej odsłonie, w której straciła zaledwie gema. W trzecim secie gra jednak znów się wyrównała. Po przełamaniu uzyskanym w ósmym gemie bliżej zwycięstwa była Radwańska, lecz przegrała serwis. Kilka minut później doszło do kolejnej rozgrywki tiebreakowej, w której Polka wykorzystała premierową piłkę meczową.

Urszula Radwańska wygrała ostatecznie 7:6(2), 1:6, 7:6(5) i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Redding. W Kalifornii zdobyła jak na razie 10 punktów do rankingu WTA. O kolejne powalczy w piątek z rozstawioną z szóstym numerem Chanel Simmonds z RPA (WTA 330).