WTA Tokio: Garbine Muguruza i Andżelika Kerber bez strat w ćwierćfinale

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała 6:4, 6:0 Portorykankę Monikę Puig i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier na kortach twardych w Tokio.
PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: Garbine Muguruza

W II rundzie Toray Pan Pacific Open Garbine Muguruza łatwo poradziła sobie z Moniką Puig (WTA 70). Hiszpanka czwarty rok z rzędu zameldowała się w ćwierćfinale imprezy. W ciągu 74 minut mistrzyni Wimbledonu zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 13 break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W ubiegłym roku Puig rozbiła Muguruzę 6:1, 6:1 w drodze po złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro.

Muguruza rozgrywa pierwszy turniej jako liderka rankingu, którą została po US Open. W tym roku Hiszpanka oprócz Wimbledonu wygrała jeszcze turniej w Cincinnati. W ćwierćfinale Toray Pan Pacific Open zmierzy się z Francuzką Caroline Garcią lub Japonką Kurumi Narą. Puig w obecnym sezonie tylko w dwóch turniejach doszła co najmniej do ćwierćfinału (Doha, Acapulco) i wypadła z Top 50 rankingu.

Andżelika Kerber (WTA 14) pokonała 7:6(5), 6:3 Darię Kasatkinę (WTA 32). W I secie Niemka wróciła ze stanu 0:3 oraz z 1-3 w tie breaku. W II partii było tylko jedno przełamanie, które uzyskała na 4:2. W trwającym 81 minut spotkaniu była liderka rankingu obroniła sześć z siedmiu break pointów. Kerber wyrównała na 2-2 bilans meczów z Rosjanką. Na początku roku, w Sydney i Dosze, Kasatkina dwa razy pokonała Niemkę.

W ćwierćfinale Kerber zmierzy się z Karoliną Pliskovą, z którą ma bilans meczów 5-3. Będzie to ich pierwsze spotkanie w 2017 roku. Po raz ostatni zmierzyły się w finale US Open 2016 i Niemka zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:4.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 23) wygrała 6:4, 4:6, 6:2 z Qiang Wang (WTA 57). W trwającym dwie godziny i minutę meczu było 14 przełamań, z czego osiem dla Rosjanki. Tenisistka z Moskwy mogła zwyciężyć w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 3:1. Kolejną jej rywalką będzie Brytyjka Johanna Konta lub Czeszka Barbora Strycova.