WTA Tiencin: Shuai Peng i Sara Errani w ćwierćfinale, porażka Julii Putincewej

Chinka Shuai Peng pokonała 6:2, 6:2 swoją rodaczkę Xiyu Wang i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach twardych w Tiencinie.

Shuai Peng PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Shuai Peng
Broniąca tytułu w Tiencinie Shuai Peng (WTA 25) wyeliminowała kolejną rodaczkę. W I rundzie odprawiła Hanyu Guo, a w czwartek pokonała 6:2, 6:2 Xiyu Wang (WTA 933). W ciągu 80 minut półfinalistka US Open 2014 obroniła sześć break pointów, a sama cztery razy przełamała rywalkę. W ćwierćfinale Peng zmierzy się z Sarą Sorribes (WTA 94), która wygrała 6:4, 2:6, 6:3 z Yafan Wang (WTA 169). Hiszpanka wróciła z 2:4 w I i z 0:2 w III secie.

Julia Putincewa (WTA 54) przegrała 2:6, 2:6 ze Stefanie Vögele (WTA 196). Szwajcarka zdobyła 23 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z 18 okazji. W ćwierćfinale zmierzy się z Marią Szarapową.

Sara Errani (WTA 280) zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:3 Beatriz Haddad Maię (WTA 58) po dwóch godzinach i 49 minutach walki. W spotkaniu było 10 przełamań, z czego sześć dla Włoszki. Dla finalistki Rolanda Garrosa 2012 to pierwszy start po dwumiesięcznej dyskwalifikacji za doping.

Christina McHale (WTA 65) pokonała 6:0, 6:4 Marię Sakkari (WTA 49). W II secie Amerykanka wróciła z 1:3, 0-40. W ćwierćfinale zmierzy się z Errani, z którą ma bilans meczów 2-3. McHale była górą w dwóch ostatnich spotkaniach z Włoszką (Rzym 2015, Brisbane 2017).

Lin Zhu (WTA 113) wygrała 6:3, 6:1 z Su-Wei Hsieh (WTA 96). W ciągu 69 minut Tajwanka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko pięć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Aryna Sabalenka (WTA 102) pokonała 6:3, 6:3 Ying-Ying Duan (WTA 93). Białorusinka zaserwowała pięć asów i zgarnęła 25 z 32 punktów przy własnym pierwszym serwisie.